Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vannak már császárfából...

Vannak már császárfából meggazdagodott fatermelők?

Figyelt kérdés

Na nem a csemete eladásra gondolok, mert abból páran nagyon megtollasodtak.

Hanem olyanra, aki csemetét ültetett, "erdőt" nevelt, kitermelte, és eladta a fát.


A csemete forgalmazók állítás aszerint 10 éven belül kitermelhető az erdő és vagy 10-15 éve telepíttettek belőle sokat.


2020. dec. 17. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hallottam róla, hogy nálunk nagy területeket beültettek volna vele.

Mivel az energetikai célú faültetvényekről szóló rendeletben nem szerepel, se semmilyen hasonló rendeletben, ezért nagybani telepítése illegális. Vagyis, aki olyan nagyban akar bármit telepíteni, hogy abból meggazdagodhatna, az utánanéz a dolgoknak, és nem telepíti.

A vízigénye amúgy magasabb, mint ami Mo. területének 80-91 %-án le szokott esni, ezért a legtöbb helyen nem fog nagyon nőni öntözetlen viszonyok közepette. Én már láttam a Mátraalján 6 év körüli ültetvényt (kb. 2-3000 m2), amiben nemigen volt 3 m-t elérő példány.

A lakott területeken lévő erősen növő példányokat vagy öntözni szokták, vagy alájuk folyik a tetőről lejutó csapadékvíz.


[link]

2020. dec. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Általában a neten 700-1000 mm éves csapadékot írnak a jó növekedéshez (kivéve, akik csemetét árulnak).

Mo. éves csapadékátlaga:

[link]

2020. dec. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem kell bemutatni, ismerem a fafajt.

És szkeptikus vagyok vele szemben.


Meg tudom, kb semmire se jó a fája, csak ipari alapanyag, azt meg nem lehet eladni csak nagy mennyiségben.

(de az se biztos hogy van ilyen üzem az országban)



A forgalmazók a technológiánál írták az öntözést.

De ahol öntözni lehet, ott normális dolgot is lehetne telepíteni.

2020. dec. 18. 10:40
 4/5 anonim ***** válasza:
A "normális dologgal" az a baj, hogy azzal dolgozni kell. Ezt meg esetleg két évig gyommentesíteni, utána meg nő magától, csak a szokásos erdészeti munkákat kell elvégezni. Legalábbis, azokon a helyeken, ahol van elég víz.
2020. dec. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De akkor már lehetne nyárfát is telepíteni.

Annak a csemetéjének az ára kb 30-ad része a császárfáénak, és az se terem sokkal kevesebbet.

És legalább fel lehet fűrészelni, tüzelni.

2020. dec. 18. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!