Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szomszéd parlagfüve ellen...

A szomszéd parlagfüve ellen mit tehetek?

Figyelt kérdés
Nem jár ki, tele van a telek parlagfűvel, mindenféle dzsuvával, talán kullancs is van már. Többször megkerestük, ajánlottuk, hogy lenyírjuk, nem engedte. Viszont ő sem gondozza. Az összes gyom magját hozzánk fújja a szél, állandóan kapálok, sokszor hiába... A parlagfű betegít, az egész látvány undorító. Ha feljelentem, én vagyok a szemét? Legalább büntessék meg.
2010. aug. 13. 06:14
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Nem te vagy a szemét, mert a törvény előírja, hogy köteles az irtásról/kaszálásról gondoskodni. A föld akkor sem lehet parlagon, ha nem termel rajta semmit. Nyugiban írj egy levelet a jegyzőnek, ő majd intézkedik. Elrendelik a kényszerkaszálást, és az sokkal többe fog kerülni, mintha ő fogadott volna fel valakit napszámban erre a munkára, mert a közmunkásokkal emelt díjjal csináltatják az ilyesmit. Plusz ugye hozzájön a büntetés összege, ami a terület méretétől és elhanyagoltságától függ.


Ha ezért a szemében te leszel a szemét, sza®d le nagy ívben. Te mindent megtettél, amit megtehettél. Azt pedig nem várhatja el tőled, hogy bárki is beteg legyen miatta. Ez gondatlanság és veszélyeztetés.

2010. aug. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jegyzőnél feljelenteni, és ne legyen lelkiismeret-furdalásod.
2010. aug. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. aug. 13. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!