Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ennek a növénynek mi a neve...

Ennek a növénynek mi a neve és mit lehet vele csinálni, hogy ne legyen ilyen ronda szegény?

Figyelt kérdés
[link]

2021. jan. 6. 14:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ez egy elhanyagolt, lepukkant amarillisz, amit már régen szét kellett volna ültetni.

Itt a gondozása:

[link]

És így néz ki, ha jól érzi magát (millió válfaja van):

[link]

2021. jan. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi. Én is hoztam valakitől, gondoltam hátha tudok vele csinálni valamit. Szerinted meg lehet még menteni, vagy hagyjam?
2021. jan. 6. 14:40
 3/14 anonim ***** válasza:

Olvasd el a linket amit küldtem, de kereshetsz is másik leírást.

Szerintem bőven menthető, én ennél rosszabb állapotú növényekbe is életet leheltem. Igaz, azok nem amarilliszek voltak, de gyakorlatilag egy megfelelő föld és tartási körülmények figyelembe vétele csodákra képes.

2021. jan. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15%

Húsos a levele?

[link]

Kaktuszféle vagy kőrózsaféle?

Kérdezz meg egy kertészetet, és segítenek az ápolásában is!

2021. jan. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ültesd szét őket.
2021. jan. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Én inkább klíviára tippelek, az amarillisz levelei sokkal hegyesebbek, nem ilyen kanalas a végük.

[link]

Ha tényleg az, akkor nem fontos szétültetni, annak vannak ilyen erősen bokrosodó fajtái, az enyém is ilyen: egy nagy cserépben van vagy 12, szorosan összenőve, és ebből tavaly a 3 legnagyobb virágzott. Jellemzője, hogy a szétszedést követő évben nem virágzik általában, ezért nem nyizbálom szét.

Ezt még talán átültetni se fontos, ha jó szerkezetű a talaja.

Viszont erősen tápanyaghiányos. Más körülmények közt télen nem szabad tápoldatozni, de ezt azért érdemes lesz most is egy kicsit, életmentő célzattal.

Meg egy új keletű hiba, ami láthatóan csak a legújabb levél idején jött elő, hogy meleg szobában van tartva. A klíviát télen max. 15-18 fokos, nagyon világos helyen kell tartani, gyengén öntözve. (Nyáron meg szabadban, hogy erősödjön, készüljön fel a tél végi virágzásra.)

2021. jan. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A klíviában nem vagyok biztos, mert sokkal zöldebbek, sötétebbek a levelei. Az amarillisz-nek az elején is ilyen világos, kerek végű levelei vannak. Itt egy link:

[link]

Inkább erre hasonlít, de majd megkérdezek egy boltost is, mert mostmár tényleg meg akarom menteni. 😂 A levelei erősek, amióta hoztam (kb. 1 éve) sokkal jobban néz ki, csak éppen nem hoz se új levelet, se virágot, csak úgy van és rondáskodik. Egyszer már átültettem, meg kap egy kevés tápoltatot, de nem nagyon érdekli.

2021. jan. 6. 17:55
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Nem látom igazán közelről. Mindenesetre, ha finoman pillaszőrös a levél, főként a széle, akkor Haemanthus albiflos-ról van szó.
2021. jan. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A széle az. 😊

[link]

2021. jan. 6. 19:57
 10/14 anonim ***** válasza:
+1 vérvirágra
2021. jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!