Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy fiatal, kb.2 m. magas...

Van egy fiatal, kb.2 m. magas lucfenyőm.Szeretném, ha dúsabb lenne, ha vissza metszeném az ágait, dúsabb lenne-e ?

Figyelt kérdés
Véletlenül kelt, nem akarom kivágni.Rég óta ápolgatom, de nem igazán szép.

2021. jan. 13. 12:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Nézd meg, nincs-e rajta pajzstetű, mert attól nagyon nyeszlett tud lenni. Ha visszavágod, akkor a nagyon erős csúcsdominancia miatt a legfelső ágak vége kezd majd felfelé (függőleges felé) kanyarodni és a legerősebb válik sudárhajtássá. Önmagában ettől nem lesz dúsabb. Rövidebb szárközökre akkor számíthatsz, ha nem kap árnyékolást.
2021. jan. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem a tetejét akarja visszametszeni szerintem, hanem az oldalágait. Az meg nem befolyásolja azt, hogy továbbra is a csúcs lesz a csúcs.

Az alsó részen már nem fog erősen hajtani, szóval kb. a mostani állapotig megnőnek az alsó ágak, aztán ennyi, onnantól már megint nem nagyon fejlődnek. Ha az ágkörök túl ritkán helyezkednek el, azzal nem lehet mit tenni. Ez vagy valami eü-probléma miatt van, vagy fajtajelleg miatt, vagy nagyon árnyékos hely miatt - főleg, ha nagyon sok vizet kap ezen az árnyékos helyen. Szóval, nem érdemes visszavágni.

Én termelek karácsonyfát, és alakítás miatt szoktam visszavágni a féloldalas fákat. Innen tudom, hogy hogyan reagálnak a metszésre.

A fajtajelleggel nem lehet mit tenni, csak kivágni, de a betegséget meg lehet gyógyítani, az árnyékot meg elhagyja egy idő után, ha a magasabb részeken már nincs árnyék, szóval a teteje már lehet szép ebben az esetben.

2021. jan. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!