Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van ennek értelme?

Van ennek értelme?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg egyetem tanulok és 19 éves vagyok. Sajnos panelban lakunk, hiába megvan az anyagi hátterünk anyukám nem akar kertesbe költözni.

Egyenlőre minden dolgozott, kapott pénzemet félretettem és most járok +500ezernél. Mire befejezem az egyetemet és remélem vége lesz a covidnak próbálok erősen gyűjteni mèg:)

A fő kérdésem az lenne, hogy későbbiekben a párommal szeretnénk kertes házba költözni/építtetni és logikus e az, ha előre veszek vagy veszünk egy telket?

Amíg nem tudunk építkezni, addig beültetném gyümölcsfákkal stb-vel, hogy amire oda kerülünk legyenek ilyeneink:D

Hozzátenném, hogy mamám valószínűleg bemegy otthonba és a ház felét anyum örökli amit nekem adnak ez olyan 14-18 millió ft között lesz.



2021. jan. 22. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:

A fákat gondozni is kell, különben mire odaérsz, kivághatod.

Az ötlet jó.

2021. jan. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretek kertészkedni és a növényekkel foglalkozni, szóval a fák gondozásával nem lenne probléma:D
2021. jan. 22. 11:07
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Bizseregsz a 14 milliótól, amit halál esetén az anyád örököl, még meg sincs hirdetve a ház és te már el is költötted?

Ügyes :D

2021. jan. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Öhm nem? A ház már akkor el lesz adva, ha mamám otthonba megy. És mondom saját önerőmből rakok össze annyi pénzt, hogy tudjak venni egy telket magamnak🤦🏼‍♀️
2021. jan. 22. 11:35
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért az otthonoknak is van rendesen költsége, nem úgy van hogy csak beköltözik valaki, és az állam majd eltartja. Már a beköltözés is milliós tétel, és utána is van napidíj, az is többezer forint. Nem véletlen, hogy sokan a házuk, lakásukat eladva, vagy beszámítatva költöznek be.

[link]

2021. jan. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyunk ezekkel, arra van mamámnak külön félretett pénze... szóval a valódi kérdésemre kaphatnék még esetleg választ?
2021. jan. 22. 11:50
 7/10 Hippodrom ***** válasza:
Szerintem telket érdemes venni,mert az értéke csak növekedni fog,de a helyet jól válaszd meg.A faültetés meg a telek méretének függvénye.1000m2-es telekméret alatt nem ültetnék előre,mert a későbbiekben útban lehet az építkezésnél(gépek/teherautók mozgása,alap,pinceásásból keletkező föld elhelyezése vagy az építőanyag depózása stb).Nagyobb teleknél már szóba jöhet.
2021. jan. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A házárak most elég magasak, a CSOK miatt, és ezek viszik magukkal a telekárakat is. Legalábbis, a jó helyen lévő telkek árait. Szóval, innen leginkább csökkenni fognak az árak.

De ettől függetlenül belevághatsz a kertészkedésbe, ha olyan sok időd van. Mert akkor azt tudod, hogy a gyümölcsös nem annyiról szól, hogy amikor ráérsz, akkor elnézel oda napozni, hanem legalábbis hetente egyszer szét kell nézni, hogy mit szükséges sürgősen megcsinálni, és azt ténylegesen el is végzed.

Amúgy meg 19 évesen még nagyon gyerek az ember. Az dicsérendő, hogy a gondolsz a jövődre, de még nagyon benne van a pakliban az is, hogy nem fog összejönni a közös élet ezzel az illetővel, az 5 év múlva a helyébe lépő pedig utálja a kertet, vagy éppenséggel már van neki egy szép kertes háza.

2021. jan. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#10 persze igazad van. Viszont nagyon válogatós voltam fiúk terén és a párommal úgy érezzük megtaláltuk egymást:D Itthon is nagyon sokat foglalkozok növényekkel, van citrom-narancs-avokádó fám amiket én neveltem ki stb. Meg igazából nem városba szeretnék kertet vagy esetleg később házat, hanem várostól jóval kintebb csendes környéken. Ha meg netàn nem maradnánk együtt a párommal és az új utálná a kertet, nem annyira érdekelne, mert magam szeretek ellenni ilyen téren:)
2021. jan. 22. 14:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Van értelme,természetesen.
2021. jan. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!