Kezdőoldal » Otthon » Kert » Konyhakertbe milyen zöldségeke...

Konyhakertbe milyen zöldségeket érdemes vetni? Melyiket mikor kell?

Figyelt kérdés
2021. jan. 31. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

KEress utána a neten, hogy mik érdekelnek, sokban függ az adott kert talajától, attól, hogy mennyi idöt akarsz rászánni meg mennyire van fogalmad a kertészkedésröl.

Szerintem elöször a talajt nézd meg, hogy inkább agyagos vagy homokos, meszes vagy savas, utána meg gondold végig, neked mi lenne az, ami fontos, hogy saját legyen.

Ezek alapján tudsz keresgélni, mi az, ami megterem az adott kertben.

2021. jan. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

google legelső találat..


[link]

2021. jan. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1. m,agas ágyással te alakíthatod a föld tulajdonságát pl, nekünk elég nagy kertünk van, minden szokott lenni benne, palántákat a piacon veszem - paprika, paradicsom, uborka pl. március végén, ápr. elején kellene vetni, 1 hónapig nevelni utána kb kiültethető, ha jó idő van és nyár végéig terem.

hagymából dughagyma szokott lenni, pár sor, burgonyát már nem szoktam, mert csak a gond van a kiásásával - olcsóbb megvenni - illetve répa, petrezselyem, retek és cékla.

2021. jan. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Antikváriumok tele vannak zöldséges kertbe való növények ismertetésével foglalkozó könyvekkel.
2021. jan. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Agyagos fekete föld van, bocsánat ez kimaradt. :) olyat szeretnék ültetni amivel nem kell palantazni. Tehát paprika, paradicsom felejtős. Főleg hogy az kicsit melosabb is, mert ahogy nő kötözgetni kell, kacsalni stb. Szóval valami igenytelenre gondoltam de nem vagyok benne biztos mik azok. Gyökér, sárgarépa, hagyma, burgonya, zeller esetleg? Nem akarok nagy mennyiségben termeszteni csak annyit ami saját fogyasztásra elég. Két személyre konkrétan.
2021. jan. 31. 12:15
 6/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Olyan nincs amit nem kell gondozni azt felejtsd el. Sárgarépa gyökér ezeket nègykézláb mászva kellgazalni eleinte. Lehet csolni mindent kell. Bab gyorsan nő borsó is. Csak sűrűn kell árasztani. Kapálásuk könnyebb. Burgonyát töltögetni kell árasztani permetezni mert megeszi a bogár. Miből gondoltad hogy igénytelen? Mindennel van munka
2021. jan. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy kapálni és gazolni kell, nem vagyok hülye. De nem mindegy hogy kapalom, gazolom, locsolom és ennyi vagy még mellette kötözgessem, kacsaljam. Ami az előbbit illeti számomra igénytelen, utóbbi kényes. Ráadásul a paradicsom, paprika inkább fóliába való mert a meleget szereti.
2021. jan. 31. 17:58
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

fekete kemény földbe nem érdemes gyökeres növényt rakni, mert nehezen tud mélyre menni vagy előtte nagyon megkell lazítani a talajt 20 cm mélyen, amihez az ásó nem elég.

Hát hüvelyes növényeket ajánlom, vagy föld felszínén növő saláta, retek, cékla.

2021. jan. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem tévedsz, nagy kertünk van de a paradicsommal parikával kevés baj van. Most olyan nagy dolog azt a pár bokrot kötözni meg letörni a mellékágat? Páprikánál még ezt sem kell cska sokat öntözni.

Karalábéval, zellerrel nincs sok baj pl azt is palantázni szokták.

Saláta, retek, bab, borsó, cukkini, tök, spenót, hagyma, fokhagyma (de azt ősszel ideális vetni) ezekkel van a legkevesebb majd. Aprilisban érdemes elültetni ezeket.

2021. febr. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az agyagos föld fel van lazítva rendesen, az az igazi a gyökérzöldségeknek, mert sokáig tárolja a nedvességet. A laza földet mindig öntözni kell, és ha csak a felszín nedves, de az állandóan, akkor százlábú lesz az összes gyökér, a kötött talajban meg megy lefelé egy központi gyökér, a nedvesség után. Persze, csak ha nem öntözzük nyakra-főre, hanem csak ritkán, de nagyobb vízmennyiséggel.

Kérdező: a paprikát nem kell kötözgetni (a legtöbb fajtát), meg a paradicsomot se, ha olyan fajtát veszel, ami determinált növekedésű. De még a féldeterminált vagy a futó se igényel olyan sok munkát, csak évi pár alkalommal fel kell kötni, meg olyankor leszedsz az oldalhajtásokból. Még ezzel együtt se olyan sok a munka vele, viszont a rászánt munkaidőre vetítve ezzel tudsz igazán sok pénzt megtakarítani, nem a babbal vagy ilyesmivel. És az nem mindegy, hogy a palántázott dolgokat egész évben tudod szedni.

2021. febr. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!