Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy kb 25m2-es konyhakertbe...

Egy kb 25m2-es konyhakertbe mennyi marhatrágyát lenne érdemes beforgatnom a földbe?

Figyelt kérdés
2018. febr. 9. 08:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Most tavasszal már csak nagyon lájtosan vele.

Ha tudsz szerezni teljesen érettet (amiben már nem nagyon vannak felismerhető növénymaradványok), akkor abból mehet éppenséggel 100 liter is. Ami csak ehhez közeli, abból felét. Ami szalmás, abból semennyit.

Az igazi az lett volna, ha tél elején beásol 250 litert. Olyankor van itt az ideje.

A 100 liter csak úgy ér valamit, ha minden évben megy ennyi. (Amikor még tudtam szerezni, én néha 20 felett is használtam m2-enként, 2-3 évente. A szomszédom meg egyszer bedolgozott vagy 40-et egy régen nem trágyázott területre, és csodák csodája, semminek nem lett baja, pedig még nem is volt teljesen megérve ősszel.)

2018. febr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ilyen zsákos trágyát tudok venni csak amit bauhaus, auchan ilyen helyeken arulnak. Vasárnap beások kb 50 litert akkor ha az is jó
2018. febr. 9. 12:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Jónak jó, de nagyon kevés.

Az istállótrágyának csak egy rettentő alacsony része a hasznosítható tápanyag. Egy ilyen 50 l-es zsákban kb. annyi tápanyag van, mint 1 marék kombinált műtrágyában, amiből kellene neked vagy 3-4 marékkal évente.

Ha nem akarsz rá sokat költeni, akkor vegyél 1 kg kombinált műtrágyát 1000 Ft körüli pénzért, amiben mindenféle mikroelem is van, nem csak NPK. Ez évekre elég lesz neked.

2018. febr. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 1956-60-ban növénytermesztési szakon úgy tanultam, hogy 1 hektárra (ha), ami 10-ezer négyzetméter, 400 métermázsa (q) istállótrágya kell 4 évenként. Arányszámítáásal (egyenes arány) kijön, hogy 25-ször 400 = 10000. Ez a 10-ezer osztva 10000-rel = 1, vagyis a 25 négyzetméternyi területre 1 q istállótrágya szükséges, négyévenként.
2018. febr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!