Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyibe kerül a fúrt kút? Cs...

Süsü94 kérdése:

Mennyibe kerül a fúrt kút? Csak kert locsolásra lenne használva.

Figyelt kérdés

2021. jan. 31. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Csináltam magamnak egy kútfúrót, lefúrtam 8- méterre mert kézi erővel ilyen mélyre lehet lefúrni szerencsém volt ott már volt víz . Így csak anyagköltséges volt a locsoló kutam .
2021. febr. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%

Egy rendes fúrt kút körbecementezve, amivel nem szennyezed az értékes rétegvizet kb. 30.000 ft / méter.


A szarsurrantócsöves-úgyismegdöglök-minekvigyázzakazértékekre technológia lényegében ingyen van.

2021. febr. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bács megyéről tudok...

Az országbeli elhelyezkedéstől függ...

Bács~Kiskunban már 9~12 méteren van az első réteg,...mondjuk az a víz "olyan is",még is több ezer család onnét veszi a vizet. Ezeket 1500ft/m körül fúrják. Második réteg 28,a harmadik 55,és ami már nyugodt szívvel használható,bármire jó,-az 80~85m körül van.

Arrafelé csak komoly gazdálkodók csinálják,hogy vastag csővel,lemennek a 3. 4. rétegig,és csőbúvárt engednek le. Ez csupán néhány száz ember.

2021. febr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hivatalos szakember 16 ezer/méter, ha kavicsos akkor több természetesen.

Sajnos nálunk alig van szaki és aki van az profi és megkéri az árat. És az engedély is százezer már legalább.

Ilyen locsolni fúrt kutat pedig otthon is meg lehet oldani, igaz akkor marad a drága célszerszám ha magadnak építész de még így is olcsóbb.

2021. jún. 24. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!