Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a titka a sikeres otthoni,...

Mi a titka a sikeres otthoni, lakasban történő palantanevelesnek? Paradicsom, paprika

Figyelt kérdés
2021. febr. 5. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó vetőmag, megfelelő táptalaj (palántaföld), megfelelő hőmérséklet, megfelelő nedvesség és sok-sok fény.
2021. febr. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Párás környezet,mert a lakások száraz levegőjűek .
2021. febr. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor ha folyamat ontozom akkor lakasban is nevelhetem?
2021. febr. 5. 09:54
 4/7 anonim ***** válasza:

A túlöntözés éppen olyan hiba mint a kiszáradás. Palánták esetében a kezdők leggyakoribb hibája.

Az állandóan nedves és meleg környezetben elszaporodhatnak olyan talajlakó gombafajok, amik aztán a rettegett palántadőlést okozzák és kezdhetjük elölről a munkát.

Én a paradicsomnál, paprikánál magvetéskor belocsolom a talajt és utána már nem öntözök az első lomblevelek kifejlődéséig. Ha nagyon muszáj, mert száraz a helyiség, akkor is csak szigorúan alulról és csak annyit amennyit rövid idő alatt felszív.

Hidegebb helyen és LED növénylámpával való világításnál pedig 2-3 hetente is elég öntözni.

2021. febr. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez így alapvetően jó, de hogy magvetés meg lombleveles kor közt ne kelljen öntözni, ahhoz rengeteg talaj kell, ami rengeteg vizet eltárol. Nálam kb. 10 cm vastag földben kelnek a növénykék, vetéskor enyhén beöntözöm felülről gombaölős vízzel, alulról meg jól megöntözöm, hogy szinte tocsogósra átnedvesedjen az egész, és mikor a paprika pl. 7-8 nap után kikel, akkor általában már egyből öntözni is kell.

De ez meleg szobában van. A kelés napján kiteszem hűvös helyiségbe, onnantól már lassabb a száradás, de akkor meg már ugye nem is öntözöm nagyon, csak annyira (alulról), hogy a felszín száraz maradjon, mert különben jön a palántadőlés nevű gombabetegség. A betegség elkerülésének módja az, hogy a felszín száraz legyen általában (ha véletlenül sok lesz a víz, és egy-két napra a felszín is nedves, az még nem baj), valamint a levegő is száraz legyen. Az egy amatőr hiba, hogy párásítják, annyira száraz nem szokott lenni sehol a levegő, hogy ettől hátránya legyen a növénynek.

Meleg lakásban nem fog sikerülni a palántanevelés, csak ha éjszakára kirakod hűvösre. Különben éjszaka a melegben és sötétben megnyúlnak a palánták, lehet kidobni őket.

2021. febr. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a csíranövényke nem kel ki, addig a hőmérséklet a fontosabb, kikelés után azonban a fény erőssége és napi időtartama lép az első helyre.
2021. febr. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A növények alapvető "tápláléka" a fény. A paradicsom, paprika alapvetően kinti növény, a lakás, meg olyan számukra, mintha beraknád őket egy barlangba. Ezért február közepénél hamarabb nem nagyon szokták ajánlani a paradicsom és paprika magok elvetését (kivéve a hosszabb csírázási idejű chiliket), mert fény hiányában előbb felnyurgulnak majd éhen halnak. Február közepi-végi vetésnél már viszonylag időben ki lehet szoktatni őket.


A folyamatos öntözéssel sajnos csak kirohasztod őket. Hogy mennyi vizet vesznek fel a növények az függ attól, hogy mennyi fényt kapnak így mennyit fotoszintetizálnak.

2021. febr. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!