Kezdőoldal » Otthon » Kert » Leander tápoldat mire jó?...

Stoiber kérdése:

Leander tápoldat mire jó? Hozzájutottam három gyönyörű babér cserjéhez, egy nyáron át ápoltam, babusgattam, szépen fejlődtek. Sikeres átteleltetés után a következő nyáron a levelei elkezdtek barnulni, késöbb teljesen elfonnyadtak, elszáradtak.

Figyelt kérdés

Az ajánlott savanyu virágföldet használtam, normálisan öntöztem, napos helyre tettem, mégis barnultak a levelei. Sokat gondolgodtam, bújtam a netet, de nem lettem okosabb.


Tovább nyomoztam: Az egyik népszerű kertész oldal szakembere válaszolt a kérdésemre. Szerinte tápanyag problémája van a babérnak. Egy ismerősömmel ugyanez megtörtént.Ráadásul az egyik növényt a szomszédnak ajándékoztam, az övé egészséges!!! Aztán rájöttem: "Leander tápoldat - mediterrán növényekhez is"-t használtam. A szomszéd növénye nem kapott tápoldatot. Az ismerősöm szintén használta a LEANDER tápot. Mert ugye azt irják, hogy a babér és a leander is ugyanabba a családba tartozik, tehát akkor ez a táp jó lesz neki, bla bla bla. BOTRÁNY!! A tápoldat megöli a babért. SZERINTEM. Márkát nem írok, remélem segítettem. Most átültettem friss földbe, remélem észhez térnek!



#mediterrán növény #leander #babérlevél #leander tápoldat #babérlevél barnul
2017. okt. 26. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdéshez fűzött leírásodat.Attól, hogy két növény rendszertanilag ugyanahhoz a növénycsaládhoz tartozik, még lehet egészen más a környezeti igénye. Azt sem tudom pontosítani, hogy babér megjelöléssel milyen növényről van szó: a Laurus nobilis-ról vagy a Prunus laurocerasusról (babérmeggyről). Az sem világos, hogy hol láttad a kifejezetten savanyú talaj megjelölést a környezeti feltételek között, mert nagyon kevés növény kedveli az ilyet (hangafélék, rovarevő lápi növények, rododendronok) és ezek nem is mediterrán eredetűek.
2017. okt. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Leander tápoldat mire jó?"

LEANDERRE!


Én leander tápot csak leanderre használok és gyönyörűek.

Megjegyzem, még a kifejezetten ahhoz a növényhez szánt tápoldattal is ki lehet égetni a növényt, ha túlzott a tápozás.


"Nem rokona a meténgfélék családjába tartozó babérrózsa avagy leander (Nerium oleander)."

Forrás: Wikipédia

[link]


Sajnos, te vagy a hunyó, kérj bocsánatot a növénykéidtől!

2017. okt. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Enyhén savas, semleges, vagy meszes talajban érzi jól magát"

Ez nem azt jelenti, hogy kifejezetten savas talaj kell neki, hanem, hogy bármilyen talajban jól érzi magát, ami NEM LÚGOS, azaz, ha a sok növényhez ajánlott fahamut szórsz alá, az nem fog neki jót tenni.

[link]

2017. okt. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bármilyen tápoldat megöl bármilyen növényt, ha túladagolják.


A leandertápoldat nem ugyanolyan összetételű ugyan, mint ami a babérnak vagy a babérmeggynek ideális, de ettől legfeljebb egy gyenge fejlődést kellett volna tapasztalni, nem pusztulást.

A többszörös túladagolásra viszont nagyon illenek a leírt tünetek.

2017. okt. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!