Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a véleményetek a gránátalmá...

Mi a véleményetek a gránátalmáról, mennyire kell védeni, a hidegek "létét" fenyegetik-e vagy inkább csak a termését (személyes tapasztalat)?

Figyelt kérdés
Veszprém magasabb részén élek, itt elvileg nem jellemző a fagyzugos jelenség, déli kertünk is van, a fát némileg védett, bokrokkal övezett helyre ültetném. Mi a tapasztalat, jól kihúzzák a mostani pár hetes, -10 fok körüli teleket? Számomra a lényeg, ha most rendelek egyet, hogy éldegéljen néhány évtizedet, még ha termést nem is mindig hoz. Köszike!

2021. febr. 6. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekünk van és az első 3 évben nem bírta ki a mínusz fokokat,mindig elfagyott.Aztán tavasszal újra kihajtott.Most már úgy szoktuk,hogy szalmakockával körbetettük és így átvészeli a telet.Kb.0 fokig bírja magától is.Most 5 éves és nem hozott termést,csak szép piros virágokat.Kertészmérnök mondta,hogy nem is fog soha.DE így is nagyon szép,kb.2 méter magas.
2021. febr. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"mostani pár hetes, -10 fok körüli teleket"

Mi a garancia, hogy jövőre nem lesz -20 még nálad, a védett helyen is? Kb. 4 vagy 5 éve volt olyan tél, amiben garantáltan lefagyott volna a föld feletti része. 2000 óta ez már legalább az 5. olyan volt, amit egy gránátalma nem feltétlenül élt volna túl fagyás nélkül.

Fajtától függ, hogy milyen hideget bír. Olyan -15-16 megy a jobbaknak, és teremnek is. (Az első válaszolónak talán a díszváltozat van, a telt virágú, azért nem terem.)

Bokrok védelme nem ér olyan sokat, bár azért a nagy örökzöld sövények tudnak valamit. Inkább épületek védelme kell, meg épületek közelsége, ahol nem csak szélvédett a hely, hanem az épület hősugárzása is emeli a hőmérsékletet. Ha van ilyen helyed, vagy hajlandó vagy szükség esetén fóliával betakarni és fűteni alatta, akkor hajrá. (Nem kell nagy fűtésre gondolni, csak a fólia alá betenni egy kis infralámpát arra a pár éjszakára, vagy hasonló.)

2021. febr. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A lényeg nekem, hogy maga a növény ne pusztuljon el, ahogy írtam. Ha elfagy néha, néha meg hoz termést, az nekem megfelel teljesen. Köszi!
2021. febr. 7. 07:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon elfagy, utána pár évig nem lesz termés. Akkorra meg jön a következő fagy. :)
2021. febr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, lehet, igen. De ahogy írták, a mínusz tizenötöt még egészen bírják, felénk meg aztán nem nagyon van -10 se, mínusz néhány is csak pár hétig a mostanság jellemző kis teleken. Máshol is írják, hogy itt-ott jól terem, szerintem itt is meglenne.
2021. febr. 7. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!