Kezdőoldal » Otthon » Kert » Dísznádam lehullatta a levelét...

Dísznádam lehullatta a levelét. Kézzel szedegettem össze. Sok levél esetében tapasztaltam olyat, hogy a (hegyes) végével a (hosszúkás) levél mintha belefúródott volna a földbe. Lehetséges, hogy így is szaporodna?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy a dísznád nagyon 'agresszív' növény (szaporodás vonatkozásában).
2021. febr. 8. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:

olasznád?

bár mindegy, levélről egyik sem szaporodik.

2021. febr. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljesen kizárt csak az eső, szél miatt került beljebb a földbe a hegyes vége.

Rizómás szaporodású.

2021. febr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

99 %, hogy a giliszták húzták le a levelek végét. Így gyártják maguknak a kaját, mert könnyebben meg tudják emészteni, ha már elkezd lebomlani. Pl. a szőlő lehullott levélnyelei ezrével állnak ki most nálam a földből, de sok más növény alkatrészeivel is láttam már ezt.

Az agresszív szaporodás tényleg a terjedő rizómákra vonatkozik, ahogy írták.

2021. febr. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! - Meg tudják-e fogni a levélvéget pl. a szájszervükkel, vagy csak belesodorják-piszkálják a lyukukba? (ha tudja valaki)
2021. febr. 9. 11:20
 5/7 anonim ***** válasza:
megharapják és behúzzák
2021. febr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megfogják a szájukkal és lehúzzák. Én már többször figyeltem meg őket, ahogy nagyobb dolgokat húzgáltak lefelé.
2021. febr. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2021. febr. 9. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!