Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nem gyümölcs fákat be lehet...

Nem gyümölcs fákat be lehet oltani gyümölcsfa ágakkal?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy nagy kertész, most bontogatom a szárnyaim 😃

Szóval ecet fába(bálvány fa,ki hogy ismeri) lehet e beoltani gyümölcsfa ágat? Elég szapora az ecetfa...



2021. febr. 14. 11:39
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Be lehet csak semmi nem lesz belőle. Alma termésűt alma termésűvel csonthéjast csonthéjassal. De inkább fajtán belül. Almát más almákkal. Körtét körtével. Almát körtével oltottam. Egy darabig élt majd elhalt.
2021. febr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy egyes írja; semmi nem lesz belőle. Még a gyümölcsfa alany sem mindegy, hogy milyen.
2021. febr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm
2021. febr. 14. 15:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Bálványfa alanyra semmikép. Az okot már megírták előttem.
2021. febr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nagyon sarjadzó alanyokra még gyümölcsök esetében se nagyon érdemes oltani. Mert oké, hogy lesz egy termő fád, de mondjuk 15 év után, amikor már kezd szépen teremni, és sajnálod kigyomirtózni, akkor az egész környékét elborítják a sarjak. Pl. szilva esetében ezért nagyon meggondolandó, hogy milyen fosókaszilva-sarjat ás ki az ember beoltani. Csak olyat szabad, ami az eredeti helyén nem képez áthatolhatatlan bozótot, hanem a nagy tő (bokor) mellett csak néhány sarj van, és az is nagy bokor mellett.
2021. febr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!