Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyümölcsfa metszésére honnan...

Gyümölcsfa metszésére honnan lehet, érdemes embert keresni, szerezni? Látom többen keresnek ilyen, olyan csoportokban, de olyanok jelentkeznek akikre még a tüzifa darabolást se szívesen bíznám...

Figyelt kérdés

Pár napja az ilyen posztra 16Db. kisebb fa és pár méter szőlő

metszésére valaki normálisabb figura jelentkezett 40.000.ft.ért vállalná. Ez ennyire költséges lenne?


2021. febr. 6. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Aki ért hozzá, egy nap alatt végez vele.


10 ezerért meg csak olyan ember csinálja meg, akit te is említettél.

2021. febr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vegyél egy könyvet meg egy metszőollót, nem nagy varázslat, én is így kezdtem, 0 tudásról. Jó levegőn vagy, elbíbelődsz, tanulsz. Most már hívnának is metszeni, de nem megyek, mert lusta vagyok :-)
2021. febr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én röbb könyvet is elolvastam, abból nem lehet megtanulni. Csak ha mutatja valaki.
2021. febr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is saját magam metszem a fákat és a szőlőt, nulla hozzáértéssel, próbáltam a leírásokból, de ezt én nem tudtam a gyakorlatba átültetni. Jelenleg úgy igyekszem metszeni, hogy nagyjából hasonlítson a szomszédokéhoz. Egyszer sikerül, máskor nem.Már meglévő, elhanyagolt gyümölcsöst próbáltam így rendbehozni.Az új gyümölcsfákat talán még tanácstalanabbul nézegetem, általában nem tudom eldönteni, hogy mit vágjak le és mit ne.
2021. febr. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez csak akkor egy nap, ha földről metszhető fákról van szó. Ha már létrázni kell, vagy felmászni, akkor egy közepes fa is lehet egy óra, vagy több. Tudom, mert 100-nál több fám van, ugyanennyi szőlő, meg sok gyümölcsbokor.

40-ért azért már profi, számlaképes kertésznek kell lenni. Aki csak úgy simán ért hozzá, annál a 1500 óradíj elég szokott lenni, szőlőt errefelé nagyban 1000-ért metszenek.

2021. febr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mindentudó99 ***** válasza:
40000 ezer nagyon sok szerintem. Ùgy max 25 lenne reális két napi munka kb. Attól függ mekkorák a fák. De inkább tanuld meg. Én könyvből tanultam az volt nagyapámtòl.
2021. febr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!