Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ősszel nem gereblyéztem össze...

Ősszel nem gereblyéztem össze a leveleket. Ki fog nőni a fű?

Figyelt kérdés
Megmaradt a földön a sok levél, félig elrohadva, vizesen. Magas fák alatti rész, tavaly gyér fű volt rajta. Ki tud nőni alóla a fű? Gereblyézni kellene?

2021. febr. 18. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Nálam rendszeresen nyírt vadfű van és mindig kinőtt eddig.

A kényes pázsitokról nem tudok nyilatkozni, de elvileg az a természet rendje, hogy a lehullott levél a földet táplálja.

2021. febr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

" tavaly gyér fű volt rajta"


...és ez mindig így lesz, amíg el nem távolítod rendszeresen a rohadó faleveleket.

Persze fű és fű között is van különbség.


Egy igényes díszkertben egy gondozott, tápozott, szellőztetett, mohátlanított, locsolt stb.. pázsit kb. annyiban van, mintha le lenne burkolva valami drága padlólapokkal az egész kert.

De van akinél mindegy, hogy mi nő ki csak zöld legyen mert úgyis egyformára nyírja majd a hétvégén.

Te döntesz.

2021. febr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ki fog nőni,de még most se lenne késő összegereblyézned.
2021. febr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem biztosan nagyon érzékeny pázsitom van, de ha 4-5 napig ott van a fűben egy leesett dió például, amikor felszedem, alatta már kipusztult a fű. Kis félgömb alakú fekete mélyedésből szedem elő. Emiatt ősszel minimum kétnaponta összeszedek róla mindent. Mondjuk szép is, és rendesen ápolva és locsolva van a szezonban.
2021. febr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!