Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsomot hogyan, mikor...

Paradicsomot hogyan, mikor érdemes magról elvetni?

Figyelt kérdés

Nem találok olyan oldalt ami részletesen leírná mikre kell odafigyelni paradicsom esetében magvetésnél, plusz palántázásnál. Annyit biztosra tudok hogy fagyos szentek után szokták kiültetni a palántákat, viszont sosem sikerül úgy ahogy szeretném.

Tudna segíteni valaki részletesen leírva, hogy mik azok a dolgok amikre oda kell figyelni paradicsom esetén?



2021. febr. 22. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

ha van szép napos ablakod (déli tájolású), már most nekiállhatsz magot ültetni.


[link]

2021. febr. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

március 15.-én bőven elég elvetned a magokat. Sőt, még április 1 ig is kitolhatod. Odafigyelni arra kell,hogy legyen elegendő fény,kellően meleg és szellőztetés neki. Annyira az sem baj,ha megnyúlik kicsit, mert a paradicsom palántát amúgy sem árt vermelve ültetni.

Ha nem akarod kimaxolni a koraiásgot,akkor áprilisban akár szabad földbe is ültetheted a magokat. Ha esetleg jön valami fagy,akkor fátyolfóliával letakarod arra az 1-2 éjszakára ami racionálisan előfordulhat. Milyen palántanevelőd van? Vagy ablakba téve szeretnéd? Mesterséges világításod van?

2021. febr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nincs palántanevelőm, se mesterséges világításom.

Egyenlőre az ablakban balkonládás megoldásra gondoltam, a fóliasátort hétvégén kezdtem el felépíteni, amibe egyenlőre retket fogok ültetni, a fennmaradó részbe pedig a balkonládát majd kivinném március közepe körül.


Azt olvastam hogy a paradicsom mellé érdemes hagymát vagy büdöskét ültetni, ez igaz?

2021. febr. 22. 15:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Meleg szobában nem érdemes vele kínlódni. Éjszaka a melegben úgyis megnyúlik, hiába világos nappal az ablakod. Ha nincs hűvös és világos szobád, akkor csak azt követően fogj neki, hogy elkészült a fóliád. Akkor bent pár nap alatt kikel, és mehet ki a fóliába, persze, csak ha elég meleg van ott. A neten mindenféle hőséget írnak, de gyakorlatilag ha tökéletesebb megoldás nincs, akkor szükség esetén 1-2 napot elvisel úgy is, hogy nappal 12 fok van, éjjel meg 2.

Paradicsom mellé nem érdemes semmit ültetni, mert minden csak visszaveti a fejlődésben.

2021. febr. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Most vetettem el hétvégén néhány korai fajtát. Két hét múlva ismét vetek, újabb két hét múlva megint. Majd meglátjuk mire megyek velük.
2021. febr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

A felsőrészben megtalálod a főbb dolgokat, és más fajoknál is, ha rákattintól. Korrektek a leírások.

2021. febr. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg tavasszal menjel el piacra és vegyél palantat
2021. márc. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!