Kezdőoldal » Otthon » Kert » Még szeptember elején a...

Még szeptember elején a szomszéd levendulabokrából vettem ki egy gyökeres ágat. Most így néz ki. Megilledhetett?

Figyelt kérdés

[link]

ez egy másik (mert nem csak 1-et vettem ki).

[link]


2021. febr. 25. 16:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy mindkét fotó ugyanazt a próbálkozást mutatja, mert nagyon hasonlók
2021. febr. 25. 16:24
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem igazán tünik élönek.
2021. febr. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ráérsz kidobni, mert tőről még kihajthat.
2021. febr. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is így néz ki a két saját bokrom. Szépen megmetszegetem és gyönyörűen fog nőni.

Tavaly a kisebbik tényleg úgy nézett ki, mint amit jobb lenne kikapálni, annyi virága lett.

Nyugi.

(Jah én tavasszal, mint valami dilis, minden nap beszélgetek a kertemben a virágokkal, amíg éledeznek, nyáron be se tudsz tőlük lépni a kertbe, akár a levendula, akár a páfrány, minden új levélke kap köszöntést, simit, eddig bevált, na jó a talaj rendezése, locsolás sem árt 😊)

2021. febr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Vágj le a tetejéből egy ágat, meglátod, hogy száraz-e, vagy él.

Az ilyen ültetéseket úgy kell csinálni alapból, hogy - a gyökér méretőtől függően - mondjuk 20 cm magasan mindent levágsz róla, mert ha túl sok a párologtató felület a kevés gyökérhez, akkor megnyekken.

2021. febr. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Még szeptemberben el is ültetted? Gondoztad megfelelően (locsolás)? Gyanúsnak látom a leveleit. Nekem balkonládában teleltek át (igaz, tavaly tavasszal ültettem őket bele), de szépen virágoztak, most is duzzadnak az erőtől.

Fentebb ajánlották, hogy egyelőre hagyd nyugton. Kihajthatnak...

2021. febr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2021. febr. 25. 23:52
 8/12 A kérdező kommentje:
Jól beöntöttem ültetéskor, és később is megöntöztem néhányszor (tápszeres vízzel...nem jut eszembe a neve...valami német (volldünger)
2021. febr. 25. 23:58
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Frissen ültetett növényt soha nem szabad műtrágyázni, csak amikor már rendesen begyökeresedett és fejlődik. Az öntözés meg csak akkor ér valamit, ha van elég gyökér, ami ellátja a szárakat és leveleket. Ha túl sok szár és levél van, és - mint nálad valószínűleg - nincs elég gyökér, akkor esélyes, hogy kiszárad. Télen, amikor fagyott a talaj, és még annyira se tud vizet felvenni, fokozott a valószínűsége.

Ha még él is, akkor is érdemes még most is jó erősen visszavágni, hogy egészségesen kezdjen hajtani, ne azon gondolkozzon őszig, hogy akkor életben maradjon-e. Ha pedig vágod, akkor meglátod, hogy él-e még.

2021. febr. 26. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! - így fogok tenni
2021. febr. 27. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!