Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az normalis, hogy ilyenkor...

Az normalis, hogy ilyenkor osszel, szeptember oktober kornyeken bebarnul, begazosodik a fu? Mit lehet csinalni vele?

Figyelt kérdés

Szeptember elejen bemutragyaztam, de az se sokat segitett rajta. Foltokban az aljan tiszta gaz, olyan mintha kezdene kiszaradni. (Pedig volt hogy 3 napig folyamatosan esett az eso)

A fuszelloztetes segitene? Vagy valamilyen "oszi" mutragya?


2017. okt. 1. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor ősszel gyönyörűen be kell zöldülnie.

Hogy nálad konkrétan mi a baj, azt mi nem láthatjuk. Nem tudjuk, hogy friss telepítés vagy régi, nyílt helyen van-e vagy sűrű fák alatt, új probléma vagy régóta tart, stb.

Lehet, hogy nyáron kiszáradt, aztán a műtrágyával megadtad neki a kegyelemdöfést. Vagy más.

2017. okt. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy milyen műtrágyát használtál rá, de ilyenkor magas N tartalmú szerintem már nem kell.

A gyomokat ki lehet szedni, főleg ha nem egynyáriak, de én mindet ki szoktam, ne parázz télre nem kell a fűnek csúcsformában lenni.

Lehet kapni hosszú hatástartalmú őszi-téli gyepkondícionáló műtrágyákat, (pl: [link] kismillió félét, ha rákeresel. Érdemes vele próbálkozni.

2017. okt. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a szárak alja bebarnult, az inkább gomba. Szokta gomba támadni a füvet is.

Szerintem vigyél el belőle egy gazdaboltba pár szálat és ott adnak rá gombairtót, még lehet használni, amíg ilyen szép idő van.

2017. okt. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, kiegészítés: és igen, igen, a fűszellőztetés nagyon sokat segítene (de nem a gazosodáson).
2017. okt. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom. Megprobalom.
2017. okt. 17. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!