Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyümölcsfa oltásnál hogyan...

Gyümölcsfa oltásnál hogyan kell helyesen kiválasztani az oltóvesszőt, mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

2021. febr. 25. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyan vastag legyen, amilyen az alany, hogy a háncsrétegek érintkezzenek és összeforrhassanak. Kössed le, hogy levegő ne jusson a vágásokhoz, nehogy ott kiszáradjanak.
2021. febr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én mindig héj alá oltok vastagabb ágba. Sima egy éves vessző kell bármilyen lehet.

De én beszoktam tenni a hűtőbe es csak akkor oltom ha mar rügyezik es megindult a nedvkeringés.

2021. febr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2,

Te nem oltásra gondolsz? Én lennék tájékozatlan?

2021. febr. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kolléga valószínűleg a héj alá oltásra gondolt, és te vagy tájékozatlan. :)

Oltás nem csak egyféle létezik, hanem rengeteg. Ebből egy a párosítás, meg egy másik a héj alá oltás.

https://www.youtube.com/watch?v=tAPLjtq49OE

(A végén a zacskózás felesleges, elég az elvágott felületeket lekenni Fagéllel.)

Ezt persze nem csak ilyen vastag alany esetén lehet csinálni, hanem viszonylag vékonynál is, mindig a lehetőségekhez kell alkalmazkodni.

Az oltóvessző megszedésekor nem sok mindenre kell figyelni, csak alapdolgokra: milyen vastagra lesz szükséged, egészséges és beérett legyen, minél hosszabb ízközökkel, legyen rajta egészséges hajtórügy, kb. ennyi. És mindig több darabot és több méretet kell szedni, mint amire szükséged lesz várhatóan. Az oltás optimális ideje kihajtás után van (hűtőben tárolt vesszővel). Héj alá oltást szilvánál pl. csak sziromhullás táján lehet először csinálni, mert korábban nem válik el a háncs a fatesttől.

2021. febr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!