Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lemosó permetezés, mikor, mivel?

Lemosó permetezés, mikor, mivel?

Figyelt kérdés

Sziasztok, keszülődök a tavaszi lemosó permetezéshez. Olvastam néhány cikket róla, nagyjából képben vagyok, de akadtak még kérdések.


- Ti mivel szoktátok, mi vált be, melyik a legjobb ár/érték?


- Mikor, olvastam, hogy rügypattanás elött kell. Viszont ahogy nézem a kertet, a sárgabarackfa már lassan nyitja a virágjati, az alma meg még elég messze van. Ilyenkor elég csak a barackot megpermetezni, vagy mindenen menjek át? (elég sok fa van ~ 100 db, legtöbb alma, de van cseresznye, barack, biszke, szilva...)



2021. márc. 4. 11:03
 1/7 mindentudó99 ***** válasza:
Mindent kell.és lehet most. Én rezet és ként fogok összekeverni azzal fogom holnap csinâlni. Még az őszibarackot is lehet ezzel. De ha már nagyon kipattant rézzel ne mert égeti.
2021. márc. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Réz kén és olaj. Én nem szeretek külön pepecselni így a Vegesol eres-sel szoktam permetezni, abban benne van minden, bár a múltkor valaki felhívta rá a figyelmem, hogy ennél hatékonyabb az Olajos rézkén nevű szer, mert több benne az olaj. Az olaj egyébként a rovarok ellen hatásos, megtapadva a légzőszerveiken gátolja a légzésüket, így elpusztítja azokat.
2021. márc. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pont ma csináltam meg.

Remélem az eső nem tesz majd keresztbe.

2021. márc. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 magad kevere ki? így olcsóbban jön ki? Ha igen, akkor pontosan mit és hol veszed meg?


#2 Az oajos rézként néztem én is, lehet az lesz majd, csak ~4k az 1l.

2021. márc. 4. 16:50
 5/7 A kérdező kommentje:
Olvasaom, hogy az olaj az, ami a rovarok ellen hat a szerben. A kérdésem, hogy az olaj nem válik ki és lebeg a permetlé tetején? Vagy hogy megy ez?
2021. márc. 4. 16:58
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Most még nem érdemes, mert a tavaszi-nyári (melegkedvelő) gombák szaporítóképletei és baktériumok még a rügypikkelyek között alva várakoznak, és egyébként is annyira inaktívak, hogy a tűzön kívül bármit kibírnak. Az ízeltlábúak dettó, még alszanak, és az esetleg eltalálható atkatojások is többet bírnak, mint később.

Mire tényleg itt a kártevők érzékeny időszaka, addigra meg lemosódik a szer egy része, ha most használod. Majd 3-4 hét múlva már annyira széttolódnak a rügypikkelyek, hogy tényleg hatásos tud lenni a művelet.

Addig lehet rézzel permetezni, ameddig nem látod a bibét, vagyis ameddig szét nem feslenek a bimbók. Már mindenféle rézzel kipróbáltam, és bajt egyik se okozott így. A szirom külsejét megperzselte egyik-másik, amikor a nyílás előtti napon és viszonylagos melegben használtam, de az a termékenyülésre nem hatott ki, mert egyik réz se felszívódó, tehát csak azt bántja, amihez konkrétan hozzáér.

Ne gondold, kérdező, hogy olyan hamar ki fog virágozni a barack (hacsak nem valami nagyon meleg vidéken laksz). Március legvége, esetleg, de inkább április eleje. Szóval időd, mint a tenger.

Ha te kevernél rézzel olajat, akkor a réz szépen kicsapná, és leülne az aljára. De a bolti keverékben van egy olyan adalék, ami elkeverhetővé teszi a hármat.

A Vegesolban csak egy kevés napraforgóolaj van, és a gyártó saját oldalán olvastam, hogy ez csak az esőállóság javítására van benne, még a gyártó se állítja, hogy ettől alkalmas lenne rovarölésre. És ez a saját szomorú tapasztalatom is, hogy hiába használtam én ezt régebben akár március legvégén is, 2-3 héttel később már csupa atka volt pár almafa. Azt mondjuk el kell ismerni, hogy a barackosomban a zöld őszibarack levéltetűt mindig levitte még virágnyílás előtt, amikor a pár centis kis hajtásokon szívogattak a még bimbós fákon, de lehet, hogy ez a réz hatása volt, ami ugye egy erős sejtméreg, és a kicsi levéltetvek bőre még puha.

2021. márc. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes leírást.


Itt most az elmúlt 1-2 hétben majdnem minden nap 10+ C fok volt a napközbeni hőmérséklet, direktnapon meg lehet volt már 25 is.


Most voltam permetszert venni, mert azt gondoltam, hogy lehet ők is zárva lesznek és pont sikerült vergosolt venni 😒 (olajos rézkén nem volt).


Te mivel szoktad permetezni?

Tudnál esetleg ajánlani valamit, amit tudnék a vergosol mellé keverni, hogy rovarölő is legyen, hamár az olaj benne nem arra szolgál?

2021. márc. 5. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!