Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet már szőlőt metszeni,...

Lehet már szőlőt metszeni, hány szemre szoktátok hagyni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 8. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Mi két-három szemre szoktuk hagyni, és tavaly nagyon jól tettük, mert egy egynapos fagy levitte tavasszal, de így még magához tért. Szerintem mostani hideg után már nyugodtan. Vannak ismerőseim, akik már két hete metszenek.
2021. márc. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mindentudó99 ***** válasza:
Szőlőt egész télen lehet. Fajtánként eltérhet hogy metszed. Van ami rövid van ami hosszù csapon terem jól
2021. márc. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

Most már kicsit késve vagy, mert ha most metszed, akkor már folyik a leve. Nem végzetes, de ezért jobb korábban. Amelyik nem elfagyós fajta, azt jövőre már február elején metszd meg. Az elfagyósakat csak február közepe táján, ha már nem várható nagy fagy.

Én félszálvesszőre szoktam metszeni, 6-7 teljes értékű rügyet hagyok a sárszemen kívül. Van vagy 15 fajtám, nem tartom fejben, hogy melyik mit szeret legjobban, de a félszálvesszőn mindegyik terem. Borvidék központjában lakom, sokféle termesztési módozatot láttam már a határban, de csapra senki nem metsz, mindenki szálvesszőre vagy félszálvesszőre.

2021. márc. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Alap, hogy a kis fürtűeket hosszúra a nagy fürtűeket rövidre metszik.

Ezenkívül az, hanyadik világos rügytől hoz termést. Ha nem tudod, hogy milyen fajra, akkor nézd meg a letermett részen, hogy előző évben hol volt a fürt. Akkor az a mérvadó.

A veszők mérete is fontos. Ha a veszők mérete ceruza vastagságnál vékonyabb, azt a tőkét pihentetni kell, -két szemre visszavágni.

Legjobbnak látom az ugarcsapos váltómetszést. A legegyszerűbb és gyorsan lehet metszéskor haladni. Lehet csapra, hosszúcsapra , félszálveszőre és szálveszőre is alkalmazni. Sőt még az őszibaracknál is lehet használni.

2021. márc. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!