Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen rendszereséggel kell...

Milyen rendszereséggel kell öntözni az orchideát és hogyan?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!

2021. márc. 22. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Átlátszó cserépben van, tehát látod a gyökereket. Akkor kell öntözni, ha a gyökér fehér. Az öntözés után bezöldül és ameddig ilyen, addig nem kell neki víz. Alatta az edényben soha ne legyen pangó víz!
2021. márc. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az orchidea szórt fényt szeret és páradús levegőt. Mivel a gyökereivel is asszimilál, átlátszó cserépben tartom.

Öntözés: hetenként 2x beviszem a zuhanykabinba őket, beültetem egy-egy kaspóba. Egyébként sosem tartom kaspóban, hiszen a gyökereivel is asszimilál, kivéve az öntözést. Enyhén langyos vízzel teleeresztem a kaspót, hadd szívja tele magát vízzel az ültetőközeg. Néha kell pótolni a vizet, amit felszív az ültetőközeg. Kb. 2 óra múlva kiemelem őket a kaspóból és azonnal alájuk teszem a tálat, amiben egyébként tartom a cserepüket. Szakirodalom azt írja, hogy a száruk mélyedésébe ne jusson víz, mert elrothadhatnak a levelek. Évek óta erre nem vigyázok, eddig nincs problémám. Most egy kivételével éppen virágzanak és még bimbók is vannak. Van, aki csak kevés vizet önt a cserép alatti tálba. Szerintem ez nem jó, mert szükséges, hogy a "földjük" folyamatosan párologtassa a vizet a növény felé.

2021. márc. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló is helyesen írt!
2021. márc. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Melyiket ? Sokféle élőhelyről származó orchideát lehet kapni, ezek egymástól drasztikusan eltérő gondozást kívánnak, éppen a származási élőhely klimatikus viszonyainak megfelelően. Aztán, hogy adott lakásban milyen orchideát lehet tartani, az erősen függ az adott lakás adottságaitól. Csónak orchidea (Cymbidium) télen két ablakszárny között (0-10°C) is tartható, hasonlóan a talajlakó papucs orchideákhoz (Paphiopedilum). A papucs orchideák ültetőközege soha ne száradjon ki, cserepük alatt még állhat is a víz. A csónak orchideák elviselik az időszakos kiszáradást. A Cattleya orchideák is sokat kibírnak, de kissé magasabb hőmérséklet kell nekik, jobb a szobahőmérséklet. A kereskedelemben leggyakrabban kapható pillangó orchideák (Phalaenopsis) a korábban leírtak szerint tarthatók. Viszonylag jól bírják a pár napos kiszáradást is, sőt bezárt, megfelelően magas páratartalmú lakásban akár hónapokig is elvannak, tulajdonképpen szinte ugyanúgy kezelhetők, mint a pozsgások, azaz nem kell attól tartani, hogy kiszáradnak, ha nem locsolgatják őket. Érzékenyek a tűző napra, tehát déli napot csak függöny mögött kapjanak, különben napégési foltok lesznek. A 10° alatti hőmérsékletet már nemigen viselik el. Nálam ezek az orchideák eddig megmaradtak (sajnos sok Phalaenopsist küldtem a másvilágra a sok öntözéssel). Zygopetalom és Cambria pár évig bírta, utána kampec, ma sem tudom miért. A Dendrobium meg Epidendrum nálam soha nem élt meg.
2021. márc. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

wow itt egyesek tényleg értenek ehhez a fura gazhoz *.*

én tíznaponta egyszer egy órára tápszeres vízbe áztatom. életben marad. nagyon büszke vagyok. de hallgass inkább a többiekre, ők okosnak tűnnek xD

2021. márc. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom óriási orchidea-guru, ő akármit csinál velük, gyönyörűek és ontják a virágokat. Én csak irigykedek. :))

Azt az instrukciót kaptam tőle, hogy heti 1x locsoljam, amikor a léggyökerek kezdenek fehéredni. A legfontosabb, hogy soha ne álljon alatta a víz.

Ezzel a technikával eddig életben maradt az az 1 db, amit bevállaltam. :D

2021. márc. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!