Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nyúlnak meg a pozsgás...

Miért nyúlnak meg a pozsgás növényeim, hogyan menthetném meg őket?

Figyelt kérdés

Kiskoromban is oda voltam a kaktuszokért és egyéb pozsgás növényekért, volt is sok itthon, ezért úgy egy-két éve úgy határoztam, hogy újra beszerzek párat.

A mostaniak viszont elkezdtek fenemód megnyúlni. Eleinte nagyon örültem neki, mert azt hittem, jól érzik itt magukat, jót tett az átültetés, de ez mostanra annyira elfajult hogy a legtöbbet hurkapálcákkal kell megtartsak és nagyon csúnyák.


Nem csak télen áll fent ez a probléma, van pozskáska, amit tavaly nyáron kaptam és őszre már kaotikus volt az állapota, így nem hiszem hogy (csak) a teleltetés lenne a probléma.


Mindegyik az ablakomban van, fény éri őket egész nap. Nyáron hetente, télen 3 hetente kapnak egy kevés vizet.


Rengeteg egymással ellentétes vélemény van az interneten és bármit próbáltam eddig, nem történt változás. Kezdek aggódni, mert rendszeresen kapok ajándékba ilyen kis növényeket, de amit karácsonyra kaptam már azon is látszik, hogy nyúl és vékonyodik felfelé.


Mit csinálok rosszul? Mi okozhatja ezt? Meg lehet őket valahogy menteni? Összezsugorodni nyilván nem fognak már, ezt nem is várom el. Gondoltam arra is, hogy a tetejüket levágva, elhullajtott leveleket összeszedve (fajtájuk válogatja) megpróbálom őket "újjá születtetni" de egyrészt nem vagyok 100% tisztában ennek a módjával, másrészt előbb a problémát szeretném megoldani.



2021. márc. 23. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Ha nagyon megnyúlnak, a tetejét vágd le és állítsd vízbe: gyökereztesd. Így szaporíthatod. Növekedésnél az első kis levelet ha lecsíped, leeht bokrosítani. Álltalában a lecsípésnél vagy vágásnál ketté ágazik.


Ha valamelyik nagyon hosszú, nem kell félni, akár "fel is darabolhatod", mindegyiket vízbe, szépen meggyökerezik, a vágásnál pedig elágazik.


Én korallvirágokkal csinálom ezt évek óta, már van is belőle vagy 5-6 balkonládányi. (Eredetileg egy kis pár centis növényke volt évekkel ezelőtt.)

2021. márc. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Azért nyúlnak meg télen, mert kevés fényt kapnak, viszont melegben vannak plusz öntözöd is. Télen 10-15 fokos világos helyiségben kellene tartani, lehetőleg 0 locsolással, nyáron pedig a szabadban, szoktatás után a tűző napon, már amelyik bírja, ezt nem lehet látatlanba megmondani.
2021. márc. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a bajuk, amit a 2. válaszoló írt. Télen a kaktuszok nyugalmi állapotban vannak, tehát 5°C körül tartsad és ne a szobában, nagyon ritkán nedvesítsed a földjét, nehogy trágyázzad!

A mikor 0 (nulla) fölé emelkedik a kinti hőmérséklet kiviheted a szabadba, mert a legtöbb fajta bírja a -4°C-t. Sokszor előfordul, hogy akkor viszem be őket, amikor rájuk hullott az első hó (ha előtte nem voltak száraz hidegek).

Mivel a Tieid megnyúltak (világos a csúcsuk), akkor nehogy rögtön a tűző napra tedd ki, mert megégeti a Nap. Eleinte tedd árnyékba és amikor zöldre vált a világos szín, csak akkor tedd a tűző napra.

Nekem ez így mindig beválik

2021. márc. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
pontosan ahogy a #2 mondja, teleltetni nem a szobában kell hanem hűvösben, és kaktuszoknak 0 víz!!!
2021. márc. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartod be a pozsgás növények gondozására és tartására vonatkozó szabályokat. Egész nap eleve nem kaphatnak megfelelő mennyiségű fényt, mert még egy déli fekvésű ablakban sincs felhős téli napon elegendő belőle, ha meg benn van szobában és nem a két ablakszárny között, akkor még túl melegen is van tartva.
2021. márc. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
2021. márc. 24. 11:55
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha teszel fel fotókat, megmondjuk, melyikkel mit lehet csinálni. Persze, csak ha van nekik megfelelő helyed. Ha nincs hűvös, világos telelőhelyed, akkor felesleges, akkor dobd ki vagy add ajándékba olyannak, akinek van megfelelő helye, és hajlandó megpróbálni egy csúnya növényt rendbehozni.

Ja, kaktuszok esetén nem fontos télen a világos, ha hűvös a telelőhely, mert úgyse fejlődik semmit. 10 fok körül vaksötétben, teljesen szárazon tudod teleltetni, és ezt bőséges virágzással hálálják meg. De ezt is csak akkor, ha nyárra az erkélyre rakod őket, vagy ha nincs, a külső ablakpárkányra szerkesztesz egy tartót.

2021. márc. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!