Kezdőoldal » Otthon » Kert » A Dithane nevű permetszer...

A Dithane nevű permetszer használ-e az őszibarack tafrinás levélfodrosodása ellen?

Figyelt kérdés
Olyan szert keresnék, ami szabad forgalmú (III-as kategória), valamint kontakt szer, és használ a tafrina ellen. A Dithane-ról azt találtam, hogy levél-, szár-, és termésbetegségek ellen jó, de csak egyetlen oldalon írták konkrétan a tafrinát? Kérdezném, valakinek van-e tapasztalata ezzel kapcsolatban?

2021. márc. 27. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet véletlen, hogy nem írják a tafrinát. Általában már a gyenge védelmet is fel szokták tüntetni, hogy jobban vegye a nép. (Kivéve persze, ha az adott cégnek más, ugyanilyen célra való szere van.)

Kontaktban szerintem a Cuproxat van. Virágzásban nem jó, de ezen kívül nem égeti le állítólag az őszit.

De miért nem felszívódót használsz, mint mindenki más?

2021. márc. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Használok felszívódót (Score), de most még elég kevés zöld levélfelület van, ahol felszívódhatna. Március elején meg 1x permeteztem rézoxikloriddal.
2021. márc. 28. 12:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Soha nem értettem ezt a logikát. Ha kis felületen tud felszívódni a felszívódó, akkor ugyanúgy kis felületet tud lefedni a kontakt. Nem?

Amint van 2 cm-es nyuszifül, adni kell neki a felszívódót. Előtte meg Cuproxatot. Azt még a virágnyílás előtti napon is nyugodtan lehet. A rézoxiklorid se éget meg minden fajtát, de egyes fajtákat igen. A Cuproxat az, ami biztosan nem éget.

2021. márc. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!