Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért szárad a levele?

Miért szárad a levele?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vqn egy lepke orchideám körülbelül egy hete és már lehulajtotta 2 virágát de a többi 3 nagyon szép ezen kívül a levele is kezd lefelé ereszkedik nincs meg a tartása egyszer neztem a gyökeret de egy vastagabb van a többi fekete meg ilyen nyálkás.. Mi baja lehet? Megoldásokat légyszi írjátok vagy tapasztalatot

2021. márc. 30. 18:38
 1/1 anonim ***** válasza:

"egyszer neztem a gyökeret de egy vastagabb van a többi fekete meg ilyen nyálkás."


Nem vagyok orchideás, de az egyértelmű, hogy gyökérrothadás. Ami fekete és nyálkás, puha az lerohadt. A megmaradt vastag, kemény és világos színű az egészséges (még). Viszont kevés így nem bírja ellátni az egész növényt vízzel, ezért szárad. Eddig logikus ugye?


Az is biztos, hogy a lerohadt gyökereket le kellene vágni, mert csak komplikálja a helyzetet: vonzza a bacikat + ha valaha ki is szárad egy következő öntözésnél megint magába szívja a nedvességet, megint veszélyezteti a növényt.


Ahogyan tovább a kérdés. A saját tapasztalatom alapján (más növényekkel):

* meg kellene vizsgálni az ültetőközeget, ha túltelített vízzel VAGY nem megfelelő a fajnak, akkor csere

* meg kellene vizsgálni, hogy helyesen öntözöd-e (de az is előfordulhat, hogy a boltban is túlöntözték már)

* extrém esetben extrém rehab: nedves agyaggranulátum + párás környezet (mérettől függően simítózáras tasak vagy átlátszó tárolódoboz - ennek az aljába vizet is önthetsz, a növényt meg elemeled tőle egy felfordított tányérral vagy cserép alátéttel)



Ha tudsz angolul, őt érdemes olvasgatni fényigényről, túlöntözésről, helyes növényápolásról stb:

[link]

2021. márc. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!