Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsomnak szárad el a...

Paradicsomnak szárad el a levele, de a termés gyönyörű - ez betegség, vagy a nagy meleg miatt van? Vagy mitől? Képpel!

Figyelt kérdés

Az a furcsa, hogy egy ágyásban van másik fajta paradicsommal, és annak nem szárad a levele.

Szóval ha betegség, akkor azt is megtámadta volna már, meg ha a melegtől lenne, akkor az is így nézne ki.


Csak naplemente után locsolok, így meg sem éghetett.


[link]


2015. júl. 30. 19:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Lehet akár paradicsom alternária/egyéb gombás betegség, pl. nekem is permetezni kellett jó párszor, mert támadja rendesen a gomba.
2015. júl. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

ez van mellette, össze is érnek, és ennek meg semmi baja.

az összes törpének szárad a levele, az összes nagy (nem tudom a nevét, de vagy 1 méter magasra megnőtt) meg teljesen egészséges:



[link]

2015. júl. 30. 19:26
 3/16 anonim ***** válasza:
Nálam pl. fajtánként változtak a tünetek, de a bizt. kedvéért mind le lett kezelve... nem hinném hogy ez vmiféle égés lenne.
2015. júl. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Igen, valami gomba a valószínű. A fajták nem egyformán érzékenyek.

Én fújnék rájuk valami általánosabb felszívódó gombaölőt, pl. a Mister ÉVI-je csak 3 nap.

Bár ennek szerintem nincs ampullás kiszerelése (lehet persze, hogy tévedek), viszont az Amistarnak egész biztosan van. Nem olcsó, de jó.

2015. júl. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mister az egyik legjobb szer,Ridomil Gold (7 napos) is nagyon jó, kontaktként Dithane m45, Rézoxiklorid 50WP,és Vegesol vált be...
2015. júl. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

a nem olcsó mit takar?

van kb. 15-20 tő ilyen paradicsom.

maguk a paradicsomok szépek, ehetők, nem száradnak, nem férgesek.

2 héten belül meg is érik mind szerintem.

nem szívesen költenék ekkora mennyiségre, főleg most, hogy a piacon is tök olcsó a zöldség.

2015. júl. 30. 19:55
 7/16 anonim ***** válasza:

Mister 10ml (10literbe elég, pont elég a 20 tőre is), 550FT.


Szerintem megéri, (mondjuk nálunk pl. 300ft kg-ja a paradicsomnak...)

2015. júl. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A megmaradt permetszerek akár 3 évig is eltarthatók .

Gondolom jövőre is űltetsz paradicsomot.Amig nem pirosodik hetente kell permetezni .A paradicsomok alján a levélzetet el kell távolitani,hogy szellős legyen .Az oldalhajtásokat is kitörni .

2015. júl. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Beszerzek permetszert.

De ha először veteményezek ebbe a kertbe, akkor honnan jön a betegség?

A szomszéd üres telek, mármint nincs is szomszédom.

A levegőből szedik össze a növények?

2015. júl. 30. 20:09
 10/16 anonim ***** válasza:
A gombaspórák akkor is "terjednek", főleg nyirkos hűvösebb időben, a gyomokról is átterjedhetnek bizonyos betegségek..
2015. júl. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!