Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsompalánták nevelése?

Paradicsompalánták nevelése?

Figyelt kérdés
Kb egy hónapja elvetettem néhány paradicsommagot, kis mini-szérákba, palántáknak való földbe. Az előszobába tartottam, mert ott volt a legtöbb fény, kb 15-18 fokon. A palánták mégis elnyúltak, kb 5-7 cm hosszúak lettek, és vékonyak. Van rá valami esély, hogy erős palánták legyenek belőlük? Ennél fényesebb helyre nem tudom tenni őket, mert kint még nincs elég meleg. Hogyan tudnék rajtuk segíteni? Esetelg ha újakat palántálok majd, valami tippek, ami bevált, segít? Előre is köszönöm!
2021. márc. 31. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Fenyhiàny.

Ha még nem kezdett el dőlni akkor akár át is ültethető.

2021. márc. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell túlaggódni. A paradicsom szára könnyen meggyökeresedik, ha föld alá kerül. Átültetésnél tehát majd feljebb kell kupacolni a földet.
2021. márc. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tedd ki őket. Nappal már elég meleg van nekik, meg néha már éjszaka is. (A napégésre vigyázz az első két napban.)

Elvileg jön egy hidegebb időszak, amikor nappal is csak 10 fok lesz, éjjel meg fagyhat is, majd akkor ne tedd ki. De ameddig nappalra 15 fok körül mondják, éjjelre meg legalább 3-at, addig kint hagyhatod. Vagy ha van kapacitásod, éjjelre visszaviheted bentre. Nézegesd szorgalmasan (több oldalon) a következő napra előjelzett helyi időt.

Nekem ugyanez a problémám, hogy nincs nagyon világos és hűvös belső terem, ezért sok év óta így szoktam, hogy amikor lehet, kirakom a szabadba, egy védett déli fekvésbe, ahol nappal megreked a meleg, és éjszaka is melegebb van pár fokkal, mint a nyílt részen.

Nyilván el lehetne képzelni ennél jobb helyet is, de ha nincs, hát nincs. Bent tovább fog nyúlni, egészen addig, hogy végül már nem lehet megmenteni. Most ezt az 5-7 centis megnyúlt részt majd leteszed a föld alá.

2021. ápr. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon rosszul néz ki ültesd újra.

Most van itt az ideje az ültetésének...

Egy hét alatt kikel majd gyorsan nől.

Majus elejéig még jó sok idő van amikor is ki kell ültetni.

2021. ápr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!