Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Kert

A kérdés

Mitől kékes-lilás a paradicsompalántáim egy része?

Minden évben van egy hisztikorszak a palántáim miatt. A lehetőségeim minimálisak, lakásban, erélyen van módom nevelgetni őket. Idén több féle van, egyesek, sajnos a többség sötét színű, inkább lilás, mint zöld. A föld ugyanaz volt,(palántaföld) egyszerre vittem ki, együtt éjszakáztak bent.Voltak 10 fok alatti kintlétek is.

Mit tanácsoltok?

Keress kérdéseket hasonló témákban: paradicsom, palánta

2019. máj. 7. 10:59  Privát üzenet  

A válaszok
Semmit, a paradicsomnál ez gyakran elöfordul, nem kell vele foglalkozni.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2019. máj. 7. 11:35 Privát üzenet
Ez fajtafüggő jellegzetesség (most nem tudom, hogy pontosan milyen fajta), de nem betegség.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2019. máj. 7. 11:48 Privát üzenet

Egyértelmű tápanyaghiány, valószínűleg foszfor, de más is lehet.

Legkésőbb a második megmaradó levél (a sziklevél után) kibukkanása idején kell neki adni általános tápoldatot. Aztán 2 hetente ismételten.

A 10 fok semmi, a paradicsom jól tűri az alkalmi lehűléseket, 2 fokban se lesz baja, ha nem éri a harmat, ami rá tudna fagyni. Már rég kint kellene őket tartani folyamatosan, csak 5 fok táján bent, vagy legalább 2 olyan nappal esetén, amikor nem megy 10-12 fok fölé. Lakásban túlnyúlnak, a meleg éjszakák miatt.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2019. máj. 7. 18:08 Privát üzenet
Annyival még kiegészíteném, hogy tulajdonképpen a hidegtől is lehet lilulás, de az nem májusban van, ilyenkor már kizárt, még egy ilyen mostani lehűlés is kevés ehhez.

# 4/7Időpont 2019. máj. 7. 18:12 Privát üzenet

Én még műparasztnak is kezdő vagyok, de nekem egyértelműen a foszfor hiánytól lilultak és nem akartak nőni. Vettem egy foszfor tartalmú tápoldatot (lombtrágyát) beöntöztem őket és azóta kezdenek észhez térni.

Kb egy hete néhányat a szebbekből kiültettem. Egész jól kezdtek begyökeresedni, de ettől a hidegtől az egyik reggelre lila lett az összes.

Ma reggel 2-3°C fokot mutatott a hőmérő és még azok is belilultak, amelyek a tavalyi elszóródott magokból vadon keltek ki a kertben. Pedig ezek lényegesen szebbek voltak mint a pátyolgatott palántáim :)

A válasz 46%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2019. máj. 8. 10:17 Privát üzenet
Ó, hát ilyen nekem is volt, vagy egy hete a kint hagyott palánták reggelre belilultak. Nappal volt úgy 23 fok, délutánra szép zöldek lettek. Ennek nem kell több jelentőséget tulajdonítani, mint ha te belilulsz a libabőr miatt. Felmelegszik az idő, holnap vagy legkésőbb holnapután, a lilaság elmúlik. Legalábbis, aminek már rendes gyökere van, mert a frissen ültetett még esetleg nem tud megfelelő mértékben tápanyagot felvenni.

# 6/7Időpont 2019. máj. 9. 15:59 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Üdv

# 7/7Időpont 2019. máj. 14. 11:59 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha kezd sargulni a bazsalikomom egy resze akkor azt lehet lassan temetni?
Mit tegyek az udvarral? Egy része folyamatosan árnyékban van, a másik része pedig a tűző napon.
A ricinusnak melyik része mérgező?
Nem nagy kertem egy része napfényes, más része árnyékos. A legjobb minőségü fümagot szeretném bele vetni. Melyik lenne ez?
A flexibilis slagot el lehet vágni két részre úgy, hogy mindkét része használható maradjon? Vagy ha elvágom, akkor a vágott részét nem tudom rögzíteni se a csaphoz, se locsolófejhez?
Oszlopkaktusz teteje, Nap felé forduló része fehéredik. Megégett a teleltetés után?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Kert rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!