Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mitől kékes-lilás a paradicsom...

Mitől kékes-lilás a paradicsompalántáim egy része?

Figyelt kérdés

Minden évben van egy hisztikorszak a palántáim miatt. A lehetőségeim minimálisak, lakásban, erélyen van módom nevelgetni őket. Idén több féle van, egyesek, sajnos a többség sötét színű, inkább lilás, mint zöld. A föld ugyanaz volt,(palántaföld) egyszerre vittem ki, együtt éjszakáztak bent.Voltak 10 fok alatti kintlétek is.

Mit tanácsoltok?



2019. máj. 7. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmit, a paradicsomnál ez gyakran elöfordul, nem kell vele foglalkozni.
2019. máj. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez fajtafüggő jellegzetesség (most nem tudom, hogy pontosan milyen fajta), de nem betegség.
2019. máj. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyértelmű tápanyaghiány, valószínűleg foszfor, de más is lehet.

Legkésőbb a második megmaradó levél (a sziklevél után) kibukkanása idején kell neki adni általános tápoldatot. Aztán 2 hetente ismételten.

A 10 fok semmi, a paradicsom jól tűri az alkalmi lehűléseket, 2 fokban se lesz baja, ha nem éri a harmat, ami rá tudna fagyni. Már rég kint kellene őket tartani folyamatosan, csak 5 fok táján bent, vagy legalább 2 olyan nappal esetén, amikor nem megy 10-12 fok fölé. Lakásban túlnyúlnak, a meleg éjszakák miatt.

2019. máj. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Annyival még kiegészíteném, hogy tulajdonképpen a hidegtől is lehet lilulás, de az nem májusban van, ilyenkor már kizárt, még egy ilyen mostani lehűlés is kevés ehhez.
2019. máj. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

Én még műparasztnak is kezdő vagyok, de nekem egyértelműen a foszfor hiánytól lilultak és nem akartak nőni. Vettem egy foszfor tartalmú tápoldatot (lombtrágyát) beöntöztem őket és azóta kezdenek észhez térni.

Kb egy hete néhányat a szebbekből kiültettem. Egész jól kezdtek begyökeresedni, de ettől a hidegtől az egyik reggelre lila lett az összes.

Ma reggel 2-3°C fokot mutatott a hőmérő és még azok is belilultak, amelyek a tavalyi elszóródott magokból vadon keltek ki a kertben. Pedig ezek lényegesen szebbek voltak mint a pátyolgatott palántáim :)

2019. máj. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ó, hát ilyen nekem is volt, vagy egy hete a kint hagyott palánták reggelre belilultak. Nappal volt úgy 23 fok, délutánra szép zöldek lettek. Ennek nem kell több jelentőséget tulajdonítani, mint ha te belilulsz a libabőr miatt. Felmelegszik az idő, holnap vagy legkésőbb holnapután, a lilaság elmúlik. Legalábbis, aminek már rendes gyökere van, mert a frissen ültetett még esetleg nem tud megfelelő mértékben tápanyagot felvenni.
2019. máj. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Üdv
2019. máj. 14. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!