Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes leszedni (gyümölcs)fák...

Érdemes leszedni (gyümölcs)fákról, bokrokról a kúszónövényeket, és az elszáradt, barna leveleket?

Figyelt kérdés

Elkezdtem leszedni ezek egy részét, de mivel kezdő amatőr kertészkedő vagyok, bizonytalan vagyok, jól tettem-e, és folytassam-e? Az alábbi négy fajta növényről kérdem, leszedjem-e, kitépjem-e a helyükről a kertben?

- indák, már ha ez inda, van fotó is, az előtérben levő fás szárú kúszónövényekre gondolok, kávébarnák és szürkék, néhányat már lehúzgáltam a gyümölcsfák ágairól, melyekre spirálisan felcsavarodtak, van, hogy 3, 4 liánszerűség egyszerre, némelyik akár hüvelyujjvastagságú, a tövénél elmetszettem, amit eddig tudtam:

[link]

- további kúszönövények mint repkény, vagy itt a fotón borostyán látható a meggyfán, ugye?

[link]

Utánaolvastam, megoszlanak a vélemények a borostyánról, USA egyetemek büszkék a falaik borostyánjaira, kertészek zöme meg mintha károsnak találná, állítólag nedvesíti a falakat amelyekre kúszik, meg talán élősködők is, szívják a fák nedveit a borostyánok, nem?

- (gyümölcs)fák tövénél levő nagyra növő gyomok, némelyik belenő a gyümölcsfák alsó ágaiba, azok közé is;

- őszről a (gyümölcs)fákon marad, megbarnult, zörgő, száraz levelek (egy részük nem hullott le a fákról).



2021. ápr. 3. 14:59
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2021. ápr. 3. 20:28
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

A futónövények elszáradt szárai viszonylag kevesebb problémát okoznak, ezeket csak a szépérzék kedvéért szedd le.

A nagyobb gondot akkor okozzák, amikor majd a friss, élő hajtások futnak fel a fákra. Elveszik a fényt, fokozzák a kártevő gombák életéhez szükséges párát, nehezítik a permetezést. Tehát ásd ki minél mélyebben a gyökereket, aztán ha mégis kihajtanak, adj nekik glifozátot, hogy ne hajtsanak ki többet. A kertet pedig tedd rendbe, mindent vágj ki, ami dzsumbujt alkot, és nincs haszna, csak a hasznos fákat öldösi.

2021. ápr. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. ápr. 4. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!