Kezdőoldal » Otthon » Kert » Balkon eper lakásban tartása...

Balkon eper lakásban tartása amíg a fagy tart?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy mivel hirtelen megint fagyok vannak, emiatt inkább behoztam a lakásba a balkon ládába ültetett epert. Direkt az erkély közelébe raktam, hogy kapjon ugyanúgy fényt, rendesen locsolom továbbra is, javarészt akváriumi vízzel, ahogy eddig is.


Viszont az a bajom, hogy úgy néznek ki a levelei a növényeknek, mintha száradnának ki, pedig rendesen locsolom, a földje is nedves... Mi lehet a gond? Még azelőtt beszedtük, mielőtt jöttek az esti minuszok.


A muskátli is ugyanúgy be lett szedve, és az meg szépen fejlődik tovább és nem mutatja azt, hogy bármilyen gondja lenne.


[link]

[link]


Ha esetleg a hőmérséklet gond, annyit tudok csinálni, hogy átviszem az étkezőbe, mert ott pár fokkal hűvösebb van.



2021. ápr. 8. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
A balkonon magasabb a hőmérséklet,mint talajszinten. Az eper kibírja az alacsony hőmérsékletet.
2021. ápr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De például ezeket a hirtelen havazásokat nem tudom, hogy kibírná e főleg, hogyha most kiraknám a 20 fokból a 0-ba... :(

Kb 1 hete bent van. Az utóbbi pár napban tűnt fel, hogy így csoffadnak a levelei.

2021. ápr. 8. 19:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Az eper évelő, kinti növény. Télre sem kellet volna bevinni.ha már bevitted, rakd ha tudod, világos, de hűvös helyre 5 fok körül, és amint napközben már nincs minusz, tedd ki... reméljük kibírja.télre meg hagy kinn, max. húzd a házfal mellé.
2021. ápr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmi száradást nem látok a leveleken, telejesen normális, ha kint hagyod a virágai mar lefagyhatnak ami persze baj. Azt leszámítva bírja a hideget.
2021. ápr. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem lett volna szabad bevinni. Látni a leveleken a fényhiány miatti megnyúlást. Bent nagyon kevés a fény, és ehhez képest nagyon meleg van. Nappal is, de főleg éjszaka.

Holnap már nem lesz fagy, tedd ki.

A föld tetejének nem kell mindig nedvesnek lenni. A túlöntözés nem tesz neki jót. Akkor öntözd, amikor már teljesen száraz a föld teteje.

2021. ápr. 9. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt egyszer kipróbáltam.


Ketté választottam az erkélyen korábban gyönyörű és rengeteget termő epret.

Felét kint hagytam a téli hidegben.


A másik részét beteytem egy ablakra szerelt üvegház félébe.


Tavasszal a bentit is kivittem.


Ami kint telelt a fagyban, az gyönyörűen virágot ontott és rengeteg termést hozott.


Amelyiket bent teleltettem, az semmire nem ment, alig volt rajta egy-kettő jelképes csökevényes termésféle.


Eper szobába még ideiglenesen sem való, mert megsínyli.


Szerintem legalább felét ültesd ki másik edénybe és tedd ki.

A másik meg maradkon a fagyokig, majd tedd a kinti mellé.

Majd Te is meglátod az eredményt.



Még más...

Az epret nem jó talajtrágyázni mert tönkre megy a gyökere, viszont mivel tápanyag igényes, ezért a levelét kell lombtrágyázni 1%-os foszfor túlsúlyos műtrágyával.


Utána a talaját tiszta lágy vízzel locsoljuk.


De csak akkor trágyázzuk majd a lombját is, ha már kint lesz.

2021. ápr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!