Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez a sok eső nem árt a vetemén...

Ez a sok eső nem árt a veteményesben a csírázó magoknak? Lefedjem valamivel?

Figyelt kérdés

Kezdő kertészkedő vagyok, ezért talán furcsának hat a kérdésem. Szokták takarni az ágyást, ha túl sok az eső? Érdemes fölé állítani ferdén valami műanyag lapot, ami elvezeti mellette az esővizet?


Örülök, hogy tegnap óta esik, a fáknak is jót tesz, csak nem tudom, nem lesz-e túl sok a csírázó zöldségeknek?


És ha majd kihajtanak és megint sokat esne az eső?



2021. ápr. 13. 17:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd, hadd essen az eső rájuk. A fölösleget elnyeli a talaj azzal, hogy levezeti az alsóbb rétegekbe. Ha ismét esik, akkor is hagyd, de annyira ne hagyd szabadon, hogy a víz megfullassza a palántákat. Kérj tanácsot a szomszédoktól, ha bizonytalan vagy.
2021. ápr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy feded van vagy 100 mm hiány a földben bekell áznia jó mélyen de szerintem annyi eső nem is lesz ami telejesen pótolja a hiányzó csapadékot a magjaid csak örvendeznek a földben. Szóval felejtsd el ezt a takarást.

Egyébként ha már itt tartunk akkor gond a sok eső ha hirtelen nagymennyiségű eső esik úgy kb egy óra alatt 80 mm pl.

Az elmúlt egy napban sehol nem esett 15 mm nél több az országban de reméljük szerdáig kapunk meg belőle eleget.

2021. ápr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Mondom, örülök is, hogy sok-sok vizet kap a veteményes, meg a fák. :) Csak nem tudtam, mi a mérték. Ha ez belefér bőven, akkor megnyugodtam.
2021. ápr. 13. 18:57
 4/26 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom felétek hogyan van, de mifelénk szép csendes, áztató "májusi" eső esik. És ez nagyon jó!
2021. ápr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nálunk tegnap óta hol szakad, hol meg csepereg. Több hónap szárazság után iszonyú, mennyit esett tegnap óta itt... Igaz, néhány napja volt hó és havaseső is egy kevés. De tegnap óta kvázi dézsából... (Deja vu...)
2021. ápr. 13. 19:03
 6/26 A kérdező kommentje:
Ja, és most éppen esik a hó!!
2021. ápr. 13. 19:03
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy! Én azt hittem, sosem fog már esni, tiszta száraz ez a tavasz is, naponta kellene locsolni, hogy beinduljon a normális csírázás...


Most esik pár napot, aztán jön néhány nap melegebb, naposabb idő - elvileg - meglátod majd, milyen szépen beindul a kert.

2021. ápr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ne is mond... életem első veteményese... Néha úgy nézek ki rá reggel, mint egy udvari bolond xD . "Aluszkáltok még? Na jó, szunnyadjatok, drágáim, végül is csak tíz napja ültettelek titeket, tik, kik sárgarépa leszen belőletek vala..."


De azért aggódom egy icipicit, nehogy megfulladjanak...


Igen, errefelé is hosszú szárazság volt, hónapokig, de néhány napja esett a hó, akárcsak ma. Ma reggel viszont zuhogott, és tegnap is többször. Ez nagyon jó, csak legyen tényleg 1-2 száraz nap is majd.


Eddig esőért rimánkodtam, most meg nehogy megfulladjanak.

Olyan vagyok az első répákkal, mint egy elsőgyerekes aggódó szülő.

:))

Persze locsoltam is reggelente. Tegnap óta nem kell, sőt...

2021. ápr. 13. 19:26
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

A répamagoknak 2-3 hét is kell, száraz időben meg több, úgyhogy ezen tényleg ne izgulj.


Meg egyébként is, sajna nagyon szélsőséges már az időjárás a márciusi-április eleji veteményezéshez, szóval nem kell csodálkoznod rajta, ha semmi nem nagyon akár kibújni.


Hideg van, éjszakánként sokáig fagyott, eső szinte nem is esik, ezt nem tudja ellensúlyozni az a néhány 20 fokos nap, ami legalább a földet átmelegíti.


Én majdnem 1 hónapja vetettem el a jégsalátákat, alig pár miliméteresek és áll a fejlődésük. Sőt, idén még a spenót sem nagyon akár nőni, pedig az az egyik legigénytelenebb termésféle. Tavaly sem volt jó tavasz és idén sincs sajnos.

2021. ápr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk mar duborog a folias eper :)
2021. ápr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!