Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kérdésemaz hogy mitől lehet...

A kérdésemaz hogy mitől lehet hogy a zuhanyzoba a beállított höfoku viz közben hideg viz is jön ?beállítás 1,4-2,8 bár levegő 2,1 bar bolyler 80l uj házi vizmü JPV1300 2 honapos.Ha valaki segitene megköszönném.

Figyelt kérdés
A problémám az hogy a szivattyú beállítása 1,4-2,4 bár a tartály üres állapotban 2,1 bar ra felfújva és zuhanyzás közbe jön egy rész hideg víz pár másodperc utána minden a beállított hőmérsékletre vissza áll majd ismétlődik, a nejem meg sikongat. Már több vízszerelőt kérdeztem de senki nem tud válaszolni rá. Ebben kérem a segítségüket a bolyler 80l vadonatúj a házi vízmű JPV 1300 2 honapos. Ha esetleg tudnának segíteni megköszönöm.

#víz #házivizmp
2021. ápr. 13. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen probléma a lakótelepen. Egy keringető szivattyú beiktatása nyomáscsökkenés esetére megoldotta a problémát. A váltakozó hőmérsékletű víznek oka az egymás közti nyomáscsökkenés, tehát amelyiknek nagyobb a nyommása, az eluralja a másik vizet annak kisebb nyomása miatt.
2021. ápr. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Áramláskapcsoló kell tartály helyett, az állandó nyomáson tartja a vizet, ameddig nyitva a csap adig járatja a szivattyút
2021. ápr. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szia köszi a választ de ez azért nem jó mert itt a hideg és meleg víz nyomása egyforma mivel zárt rendszer házi vízmű. Ha a szivattyú nem kapcsol ki a zuhanyzás alatt a nyomás úgy meg nő hogy a csövek nem biztos hogy bírnak a szivattyú több vizet nyom mint az elvétel.
2021. ápr. 14. 11:10
 4/4 puritan ***** válasza:

Attól ne tarts, hogy a szivattyú által létrehozott nyomás tönkreteszi a csöveket. Általában 4,5 bartól nem tudnak többet, attól meg jóval többet kibír a cső, meg a többi szerelvény. Szerintem elég alacsony az a nyomás amire a hidrofor be van állítva. Próbáld meg egy kicsit följebb állítani olyan 2,5 - 4 bar környékére. A Hajdú villanybojlert úgy tudom 6 bar-ig lehet nyomáscsökkentő nélkül üzemeltetni.


Sima tartályos villanybojlernél nem tudom mi okozhatja a problémát, de ha a nyomás emelése sem segít, szerelj a zuhanyozóba egy termosztátos csaptelepet, az nagy valószínűséggel megoldja a gondodat. Nem olcsó, de zuhanyozóba nagyon megéri. Egészen más komfortfokozat, mint a hagyományos csaptelep.

2021. ápr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!