Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha egy rózsát befújok hajlakka...

Ha egy rózsát befújok hajlakkal és megszárad akkor a tartóssága mondhatni örök?

Figyelt kérdés
Vettem egy rózsát viszont nem biztos hogy tudok holnap találkozni a lánnyal akit kiszemeltem. Ha befújom hajlakkal megmarad az épsége ha vigyázok is rá? A virággal kérdezném meg letérdelve hogy lenne-e a barátnőm azért fontos ennyire. Előre is köszönöm a válaszokat!

2021. ápr. 16. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Nem lesz örök életű, de amúgy rengeteg "tipp" van arra hogyan hosszabítható meg egy vágott virág élete, anélkül, hogy elhervadjon.

Nem tudom hirtelen, h a rózsához mi való, de cukros víz és citromlé elég hatékony és kb 2 hétig is eláll a virág a vázában.


Amúgy nem tudom milyen a viszonyotok, de nem biztos, h jó ötlet - de nem ismerlek benneteket, de a térdelést kihagynám, én csak akkor térdelnék, ha gyűrűt vinnék -

[link]

2021. ápr. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

20 évig volt virágboltom, segítek.

Tekerd be nedves újságpapírba és tedd hűvös helyre, de vízszintesen.

A szárának a végét ferdén vágd le egy éles késsel, hogy fel tudja szívni a friss vizet.

2021. ápr. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. ápr. 16. 22:48
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a friss rózsát belakkozod, akkor a lakk alatt simán megrothad, mert nem tud lélegezni. A tönkremenetel miatt változik a térfogata, a lakk megtöredezik, és ugyanaz lesz (csak csúnyább módon), mintha nem lakkoztad volna.

A lakkozás a kiszárított rózsára vonatkozik. Sok fajta nagyon szépen kiszárítható meleg, száraz, sötét helyen.

2021. ápr. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!