Kezdőoldal » Otthon » Kert » Barack levéltetvek ellen mit...

Barack levéltetvek ellen mit használtok?

Figyelt kérdés

Már rügyeznek az ágak (őszibarack), tavaly nagyon sok tetű volt rajta, idén szereték tenni ellene, ha lehet, még mielőtt megjelennek.

Már vettem sárga ragadós lapokat. Most még korai lenne kiakasztani őket?

Érdekelne még felszívódó permetező szer is, vagy valami más hatásos szer, de bárki által megvásárolható engedélymentes legyen.


2021. ápr. 17. 13:32
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
Mospilan rovarölő.
2021. ápr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is a Mospilan-t javasolnám elsőre. Az ráadásul felszívódó és kb. 6 napig fejti ki a hatását. Ha már közel van a barackszedés, akkor viszont lehet, hogy nem jó, mert legfeljebb 2 héttel a szedés előtt vagy korábban szabad kijuttatni, az élelmiszer-egészségügyi várakozási idő miatt. Ez III. kategóriás, azaz bárki használhatja.


Ha akut a rajzás és már hemzsegnek mindenütt, akkor taglózószert érdemes, pl. Karate Zeon. Ez nem felszívódó és ez is III. kategóriás. Mindössze 3 napig tart a hatása, de az élelmezés-egészségügyi várakozási ideje is annyi baracknál. Fontos: ezt virágzás alatt inkább ne használd, cserébe viszont akár szedés előtt 3 nappal is lehet.


Jelenleg hűvös az idő. Biztosan nincsenek még levéltetű rajzások, úgyhogy ha most teszed ki a ragacslapot, csak feleslegesen áztatják az esők. Inkább májusra jellemző az első rajzás, minimum 1 hetet várnék a kirakással.

2021. ápr. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A sárga lapot ne használd el ilyen célra, nincs értelme. A levéltetvek szabad szemmel is jól észrevehetőek. (Ellentétben pl. a cseresznyeléggyel.)

Olyan szer nem létezik, amivel most befújod a barackfát, és egész évben megdöglenek tőle a levéltetvek.

Amit tegyél: hetente legalább egyszer, de inkább kétszer nézd át a fáidat. Őszibarackon a zöld levéltetű néha már virágzás előtt megjelenik, akkor még aprók és szárnyatlanok. Amikor meglátod őket, akkor permetezz bármi levéltetű elleni szerrel. Ha épp virágzás van, akkor a Spilant lehet használni, az méhekre nem veszélyes.

Később, év közben is akkor permetezz, ha meglátod a levéltetveket. Amikor nincsenek a fán, akkor felesleges.

2021. ápr. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hetente fújd át erjesztett csalánlével. Nekem bevált.
2021. ápr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dorkadió válasza:
Nekem egyetlen módszer vált be ami nem vegyszeres. Félretenni a gusztust és kézzel szétnyomkodni őket. Ez olykor, pl bodza egyenes virágszárain meglepően könnyű.
2021. máj. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!