Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fűnyírót vegyünk?

Milyen fűnyírót vegyünk?

Figyelt kérdés
Kezdők vagyunk, nemrég vettünk egy kis kertecskét, hogy a gyerkőcök szaladgálhassanak valahol. Szeretnénk minél olcsóbban megúszni, de azért nem akarunk használhatatlan gépet. Elektromos legyen? Motoros? 1000 nm-es a telek, de szerencsére olyan a fű, mintha valami réten lennénk. Nem nő olyan gyorsan és nem is sima fű, tele van virágokkal meg lóhere-féleségekkel. Köszi előre is a válaszokat!
2010. aug. 21. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Én sose használnék elektromos fűnyírót. Én a benzinesre szavazok. Kicsit mobilabb és strapabíróbb szerintem (nekem is az van).
2010. aug. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én használtam már elektromosat és benzineset is.

Az elektromossal az a gond hogy hosszabbító kell hozzá és amikor nyírod vele a füvet akkor rakosgatnod kell a kábelt hogy el ne vágja véletlenül a kasza. Beindítani egyszerűbb mint egy benzinest, egy gombot benyomsz, behúzod a kart és már megy is.

A benzinesnél szivatót kell nyomkodni és be kell rántani, nem indul mindig hidegen első rántásra. Mégis sokkal jobb mert akárhol tudsz vele füvet nyírni, mint ahogy az előző írta: mobilabb.

2010. aug. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyhangúlag benzineset - csak kicsit jobb technikai érzék kell hozzá. Mivel nem mindenütt ideálisan egyenes a terep, jobban szeretem a hasonlót: (ez csak egy példa): [link]

A négykerekű fűnyírót a házad előtti 30-50 négyzetméternyi díszgyep nyírására lehet csak használni.

2010. aug. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az elektromos alapvetően jobb választás. Azon kívül, hogy olcsóbb (megvásárolni, karbantartani és üzemeltetni is), csendesebb is. Meg nem szmogszag lesz, hanem friss vágott fűszag, amikor kimentek a telekre, és nyírod. A zsinórral valóban küzdened kell, de ha a csatlakozási ponttól fokozatosan távolodva nyírsz (a távolodási irányra merőleges egyeneseket:) soha nem kell hozzányúlnod a zsinórhoz, és soha nem mész rá..:)


Ha sok fa, bokor van bent középen a telken, az megnehezíti a dolgodat.

2010. aug. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!