Kezdőoldal » Otthon » Kert » Alacsony talajtakarót tudtok...

Alacsony talajtakarót tudtok ajánlani? A futó virágok támaszték nélkül mind elfutnak a földön is?

Figyelt kérdés
Szóval rendes talajtakaró növény de még vadvirág vagy gaz is jöhet ajánlásnak ami nagyon alacsony és terül. De azon kívül eszembe jutott, hogy mint a borostyán, ha van kerítés arra, ha nincs akkor a földön is elfut és van több ilyen növény is. Pl.van kék hajnalka és sarkantyúka magom is. Ezeket próbálhatom földre futtatni? De bármilyen növényt írhattok! Köszi!
2021. ápr. 23. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Bármilyen növény
2021. ápr. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nehéz így tippelni mi alkalmas túl kevés az infó.

Ajanlom a fehér herét az nem futós de a gyökereivel nagyon gyorsan beszövi a talajt aztán gyorsan elszaporodik.

Nincs mélyen a gyökere kevés vizet igényel szépen virágzik. Nem nől magasra. A Bíborhere is szép, alkalmas.

A futó növények mint a borostyán az nem takar tökéletesen átnövik a gazok.

Sarkantyúka meg csak májusban ültethető sok idő míg megnől aztán ősszel kifagy.

2021. ápr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kedvenc talajtakaróm a kis meténg (Vinca minor). Örökzöld, szépek a levelei is, a virága még inkább, sokáig virágzik és bárhol jól elvan. Sajnos elég lassan terjed, de ez az egyetlen hátránya.
2021. ápr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A borostyán az nem futó, hanem kapaszkodó.

A hajnalka az futó, egymásra tekeredve megpróbálnak felfutni a szárak, aztán elborul az egész. Ilyen halmokban áll egy idő után, mert ahol kissé magasabb a halom, oda próbál a többi is felmászni. Beborítja azért a földet, de nem lesz olyan szép egyenletes.

Lehet pl. kerek repkény, pázsitviola, árlevelű lángvirág, vagy kicsit magasabban a díszcsalán (Lamium galeobdolon).

2021. ápr. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen a pázsitviola és az árlevelű lángvirág régi nagy vágyaim, jelenleg is igyekszem palántáról beszerezni és Angliából már magokra is szert tettem, de ki tudja mi lesz azokból illetve mikorra. Még a porcsin magjaimat szeretném szétszórni, azt is alkalmasnak vélem erre a talajtakarás projektre. Meg van vadon az udvarunkba egy fajta Veronika kis kék sok virággal, ezeket öntözgetem serényen, hogy terüljenek jobban, szerintem gyönyörű. Van még zöld futóm is csak most nem jut eszembe a rendes neve, csak az, hogy zöld szőnyegnek is hívják, ez valami nemes fajta nem vad.

Ez a Vinca csak lila virággal van?

Különben napfényes és homokos az udvar, szóval szárazságtűrőek előnyben. De ha más az igénye adott zöldnek vagy virágnak ami talajtakarónak szeretnék akkor természetesen feljavítom ott a talajt és többet öntözöm. Így szoktam más virágaimmal is szóval bevált.

Jöhetnek még ötletek és nagyon szépen köszönöm!

2021. ápr. 24. 10:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Pázsitviola és árlevelű lángvirág szerintem kivétel nélkül minden kertészetben van mostanság... Jó talajban nagyon terjed mindkettő.

Vinca van sokféle, a legtöbb ilyen kékes-lilás virággal, néhány fehérrel. De a fehér szerintem nem szép. Ezek nem annyira lapos talajtakarók. Ami még szép, az a Vinca major variegata. Borzasztóan terjed, nem győzöm kikapálni.

2021. ápr. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Idén újra próbálkozom és ezért várok még ötleteket!!:)


Kedves Utolsó, látod van aki nem győzi kikapálni, van aki meg örülne, ha lenne olyanja.:P


Sem pázsitviolát, sem árlevelűt nem kaptam a falunkban a virágosnál pedig meg is rendeltem és elvileg a nagybanira jár.🤔


Aminek tavaly nem tudtam a nevét az a pázsitszulák. Idén ezzel is szeretnék magról próbálkozni...stb. Köszi!

2022. jan. 5. 15:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Merre laksz?
2022. jan. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!