Kezdőoldal » Otthon » Kert » Jól értelmezem-e ? a réz...

Jól értelmezem-e ? a réz szulfátot levéltrágya ként szeretném alkalmazni. azt irja a felhasználási javaslatba, hogy 0,05%- 0,3% ba kell alkalmazni. tehát 100 liter vízhez 0,3 kg. tehát 30 dkg?

Figyelt kérdés
levéltrágya

#levél trágya
2021. ápr. 24. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Jól értelmezed, de inkább az 5 dkg-os mennyiséget válaszd.
2021. ápr. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Virágzásban még ilyen koncentrációban se. Meg egyáltalán, rézérzékeny növényeknél semmikor. Még mésszel közömbösítve se.

Én inkább jól eltenném, és elfelejteném, hogy hová tettem. Lehet venni rendes levéltrágyákat. Ha mégis használod, akkor nagyon alaposan olvass utána a neten, hogy mit, mikor, hogyan, és milyen koncentrációban lehet vele szórni, nehogy leégesd a komplett fákat.

2021. ápr. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
El nem tudom képzelni, hogy hol olvastad ezt a szamárságot. Egyrészt a növények egy része rézérzékeny (őszibarack). Másrészt a rézszulfát oldata erősen savas kémhatású. Ez a savas kémhatású oldat egyszerűen leperzseli a növényeket. Olyan mintha kénsavval permeteznél.
2021. ápr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!