Kezdőoldal » Otthon » Kert » A csalánt áztatni vagy forralv...

A csalánt áztatni vagy forralva(tea) jobb levéltrágyának?

Figyelt kérdés

Melyik tartalmaz több mikro,makro elemet?

A 3-4 napot áztatott csalán vizben vagy pedig a 15 percen át forralt csalánlé 100c-n?(csalántea)

Melyik a jobb a növényeknek?

Tavaly csináltam próbaképp 10 napig volt a vizben! Naponta kevertem,csak sajnos a csalán szétment benne igy nem lehetett még leszürve sem permetezni.Igy tehát kiöntöttem a fák tövéhez.



2020. máj. 24. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Olvasmányaim szerint kifejezetten a vízben szétrothadt család levét leszűrik és úgy permetezik ki.
2020. máj. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igy van! Szinte mindenhol ugyan azt irják.

De gondolom a kifözött tea is jó levéltrágyának.

Csak azt nem tudom melyik gazdagabb tápanyagban?

2020. máj. 24. 23:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért nem lehetett leszűrve permetezni?


Szét kell rothasztani a sejteket.

Ez 10-14 nap.

Szar szaga lesz.


Forralással nem fog kioldódni annyi tápanyag.

2020. máj. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kiforralással szerintem is minden ami értékes, az károsul benne....


Két másik módszert olvastam, egyik a "rothasztás",

másik pedig hogy csak 1-2 napot áztatod és veszed le alóla a vizet. (Igaz én levéltetű elleni módszert kerestem, ott olvastam, nem levéltrágyázásként, de szerintem mindegy...)


Nemrég csináltam én is rothasztottat, de nem mertem még én se a szórófejes flakonba tenni, félek eldugul, pedig már többször szűrtem.... :)))

2020. máj. 25. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A forrázottból emberi fogyasztásra alkalmas gyógytea készül.

Előtte azonban meg kell szárítani.

2020. máj. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha inni akarod, egyáltalán nem kell szárítani. Miért is kéne? Frissen több tápanyag van benne, a szárítás csak egy tartósítási mód.


De a kérdéshez: nálam egész nyáron ott vannak a vizestartályban. Ami szétmállik, az is. Mikor belemerítem a locsolót, többnyire nem jön vele növényi rész, de ha mégis, az se baj, kilocsolom.

Ha locsolod és a gyökér veszi fel, az épp ugyanúgy eljut a levelekhez, ebben biztos lehetsz.

Kifejezetten levéltrágyára nem megelőzésképp van szükség, vagy amikor egyszerűen csak tápanyaggal akarod ellátni a növényeidet. Az akkor kell, mikor valami sürgősen kell, és a levélen gyorsabban felszívódik.

Ha nincs hiánybetegséged, akkor mehet nyugodtan a földre.

Ha mindenképp permetezni akarod, és a szűrés nehézkes, akkor valamilyen vászonzsákban áztathatod. Nem krumpliszsákban, mert akkor a növényi részek ugyanúgy fognak úszkálni. Ha van vmi durvább szövésű, vagy akár sűrű szövésű függönyanyagod, abban is tökéletesen kiázik, amire neked szükséged lesz, az kijut belőle a kavarásnál, ami meg problémás, az bent marad.

2020. máj. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gungasam ***** válasza:
Én a gyakorlati tapasztalatból tudom , a csalánt leforrázom és azután felhigítom hideg vízzel a forrázatot és egy-két napig hagyom állni, így nem csak a levéltetvek ellen felel meg hanem lombtrágyának is, sőt locsolni is lehet vele palántákat.
2022. júl. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!