Kezdőoldal » Otthon » Kert » Picador talajfertőtlenítő 30...

Picador talajfertőtlenítő 30 dekás. Hogyan tudok kimérni belőle 1 dekát (annyi kell 10 négyzetméterre)?

Figyelt kérdés

Vagy annak 2-3 szorosát - azt még legfeljebb tovább osztom.

Például ilyenek, hogy....1 púpozott (vagy csapott) evőkanálba mennyi férhet ebből az anyagból....(?)


2021. ápr. 25. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nincs se a családban, se a rokonságban egy digitális konyhamérleg, nem tudsz kölcsönkérni? Akkor lepd meg a muterodat eggyel, 2000 Ft alatt lehet ilyesmit venni. 1 gramm a pontossága, lehet tárázni, megmérsz mondjuk egy evőkanállal, vagy nagyobb eszközzel, és onnantól már nem kell mérni.

Vagy marad a felezgetős módszer, szükség esetén levonsz egy kicsit, ha nem lehet felezni. Tévedsz mondjuk fél grammot, na bumm.

Én mondjuk ki tudnám mérni, mert vettem egy századgrammos mérleget a permetszerekhez, csak hát pont Picadorom nincs, másból meg nem ugyanannyi súlyú egy kanállal.

2021. ápr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vegyed ne 30, hanem vedd úgy, hogy 32 deka, azután mindig felezd el: 16, 8, 4, 2, végül megkapod az 1 dekát. Ha a 30 dekát feleznéd, akkor az előbbi 1 deka helyett 0,9375 dekát kapnál, vagyis a különbség 0,0625 deka, vagyis ici-pici, szóra sem érdemes.

Így kaptam meg az eredményt:

30:2=15, 15:2=7,5, 7,5:2= 3,75, 3,75:2= 1,875, 1,875:2= 0,9375,tehát majdnem 1,00.

2021. ápr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!