Kezdőoldal » Otthon » Kert » Császárfának árnyékoló?

Császárfának árnyékoló?

Figyelt kérdés
Sziasztok, tavalyelött ültettem császárfákat a kerbe , 10db-ot. Ebbõl 2 , ami viszonylag árnyékosabb helyen (kapott napot rendesen, de nem egesz nap) kb 50-70 cm-re nott meg, míg a hatsóak, akik gyakorlatilag, mintha mezõre lettek volna ultetve, 0 arnyék, kb 15cm magassagot ertek el. Ebbol kovetkeztettem, hogy arnyékolni kene bizonyos iranybol, de ti mit ajanlotok?
2021. ápr. 27. 16:37
 1/7 anonim válasza:
Nekünk is van 3 császára a kertünkben. Amelyiket a déli napfeny éri csak, az nagyjából 1m magas, amelyiket csak a késő délutáni napfény éri az már biztosan van 3,5 méter, amelyiket egész nap éri a fény, nos... Az ki se nőtt a földből. Tavaly lettek ültetve. Javasolnám, hogy olyan helyen legyenek, ahol gyenge napfény éri őket. (ősszel át lehet ültetni, csak ügyelj arra hogy a gyökeret ne sértsd meg)
2021. ápr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem az árnyék hiánya volt a gond hanem hogy a sok nap elpárologtatta a vizet. takard a tövét, és az első pár hónapban legalább locsold rendszeresen
2021. ápr. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mindentudó99 ***** válasza:
Még kicsik rengeteget kell locsolni őket.
2021. ápr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jól írja a második, nem a nap a baj, hanem a nap okozta szárazság.

Ha pedig esetleg nem is kapált földbe, hanem valami nagy fűbe ültetted, akkor az. A fű elszedi a kicsi fa elől az összes vizet meg tápanyagot.

Még egy lehetőség van, a nagyon rossz föld. 2 év alatt azért el kellett volna érni legalább az 1 métert.

2021. ápr. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor valószínüleg az lesz a baj, amit #2 es írt. Kapált földbe van, a föld minõségével nem lehet gond szerintem. Mivel takarjam a tövét, illetve milyen magasan? Földet lapátoljak rá, vagy esetleg más?
2021. máj. 1. 14:05
 6/7 anonim ***** válasza:
földet földdel takarni? ezt gondold át megint :D vágott fűvel, lehullott levelekkel, szalmával, ágdarálékkal lehet takarni. olyan agasan hogy levél és látható rügy ne kerüljön a mulcs alá. az a lényeg hogy a földet árnyékold hogy az odalocsolt víz ne párolojgon el a napon.
2021. máj. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jól van srácok, kezdõ vagyok még :DDD, nagyon köszönöm a választ!
2021. máj. 1. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!