Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ki hogyan komposztál?

Ki hogyan komposztál?

Figyelt kérdés
2021. máj. 4. 09:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Van egy nagy felülről nyitott láda, deszkából szögeltem és abba dobálom a zöldhulladékot. Én semmi egyebet nem csinálok vele. Minden évben tavasszal az aljából kilapátolom a fekete humuszos részt. Szétterítem a kertben.
2021. máj. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még deszka sem kell hozzá. Egyenes legallyazott ágak is megteszik.


[link]

2021. máj. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezek az ágak 1 évet bírnak ki, addigra az alsók elkorhadnak a folyamatos nedvességtől.

Nekem festett bontott tetőlécekből van szögelve. 1x1,5x0,7 m nagyjából. Kb. 15 éves lehet, mostanában kell újat csinálni, mert már helyenként elkorhadt. A ház északi oldala mellett van, hogy ne száradjon ki a komposzt, és ne kelljen öntözni. Vagy 8-10 m3 növény belefér, mert a folyamatos komposztálódás közben a cucc jó része szén-dioxid formájában elillan. Mikor mégis megtelt, akkor felrakom a 2 m-es utánfutóra, és kiviszem a telekre.

Gyümölcsöt és konyhai hulladékot csak nagyon mérsékelten teszek bele, mert mindig berothadt, mikor még mindent beleszórtunk.

2021. máj. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!