Kezdőoldal » Otthon » Kert » Műanyag komposztáló ládákban...

Műanyag komposztáló ládákban mennyi idő alatt dolgozza fel illetve bomlik el, ha csak funyesedeket teszek bele?

Figyelt kérdés
1200nm füves területen idén nyáron annyi fű nyesedék gyűlt össze hogy már nagyon nagy kupac van a telek végén

#komposztáló #Fű nyesedék
2020. okt. 27. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak füvet önmagában nem ajánlatos, mert annyira összetömörödik, hogy nem szellőzik megfelelően, befülled és bepenészedik, ezért csak nyesedékkel együtt ajánlatos komposztálni. Mindegy, hogy műanyagból vagy fából készült a komposztáló, a lebomlási idő a szellőzés, átforgatás, nedvesség függvénye, többnyire azért 1 év alatt lezajlik. A műanyag komposztáló mérete és alakja sajnos nem igazán kedvező pl. az átforgatáshoz.
2020. okt. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pl milyen nyesedekkel?
2020. okt. 27. 22:14
 3/7 vantel ***** válasza:
100%

Komposzt láda alja nyitott? Földel érintkeznie kell a komposztnak!

Nyesedék lehet ágak nyesegékje, bármilyen növényi anyag ami szellősíti a kupacot.

2020. okt. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még nincs komposzt ládám, csak nézegettem interneten és műanyag komposztáló tűnt legegyszerűbbnek. De nem voltam biztos benne hogy célnak jó lesz ha kizárólag csak fű nyesedéket teszek komposztálóba Szóval ne legyen alja, vékony faágakat kell belekeverni. Van egy körte fám tavasszal metszeni fogok,s így lesz ágaim. Még mit tehetek bele, ami általában minden háztartásban található ami segít komposztálni füvet?
2020. okt. 28. 04:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Műanyag láda esetén azért ügyelni kell az "alapozásra", mert a láda 4 élénél, ahol az oldalakat kell egymással összeilleszteni, az egymásba csúszó műanyag kapcsok csak 2-3 cm szélesek és a láda megdőlésénél (pl. vakond talajlazítása miatt) a kapcsok egymástól elcsúszhatnak és akkor felnyílik az érintett él. Ezért én a négy sarok alá műkövet tettem, így ritkább a megdőlés. A szakirodalom engedi a konyhai növényi hulladék, kávézacc, tojáshéj bekeverését, de húsféle, csont és főtt étel maradékot nem javasolnak. Kenyér is inkább megpenészedik benne. Levágott ágakat apró darabokra kell vagdalni, hogy minél nagyobb legyen a fajlagos felület. Ősszel összegereblyézett levelek is jók. A tavasszal összegereblyézett, egymáshoz tapadt, félig elkorhadt levelekkel óvatosan kell bánni, mert ezek is eltömhetik a komposzthalmot, gátolják a légáramlást és az aerob lebomlást.
2020. okt. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a levágott füvet kiteríted szikkadni, és csak akkor rakod a komposztálóba, ha a teteje már száraz, az alja meg még nem, akkor kisebb a berothadás veszélye.
2020. okt. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Eddigi válaszokat, mindenkinek köszönöm szépen,hasznosak. Mindenkinek zöldet adtam. Ha valakinek van még valami tanácsa irjon akkor megköszönném.
2020. okt. 28. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!