Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsom palánta nem fejlődi...

Paradicsom palánta nem fejlődik. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Több mint 1 hónapja vetettem el a magokat, ki is nőttek, körülbelül 5 centisek, locsolás mellett se fejlődik. Nem erősödik a szára. Érdemes még locsolgatni ha ilyen? Ebből már nem hiszem hogy lesznek olyan erős palánták mint amiket a piacon lehet kapni. Rengeteg magot vettem és költöttem a palántaföldre is, és ott tartok hogy egy épp palántám se lett. Figyeltem hogy melegben legyen, ne zsúfoljam össze a magokat, de semmi értelme nem lett. Szerintetek ezek az apró hajtások még felerősödhetnek vagy hagyjam?
2021. máj. 6. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Táppldatozd és ültesd ki. Nekem az segített. És a sziklevelek legyenek a föld alatt hogy erősebb legyen. Kis idő és összeszedik magukat.
2021. máj. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Taápoldat milyen kell rá?
2021. máj. 6. 18:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Volldünger Linz vagy valami hasonló összetételű jó lesz hozzá.

A begyökeresedés elősegítéséhez pedig Damisol Foszfor Plusz-t szoktam használni.

A kiültetéssel még várnék vasárnapig, mert elég hideg reggeleket jósolnak.

Azért egy hónap alatt ne számíts 30 centis vastag szárú palántákra. Ha majd kiülteted és megjön a meleg, nőni fognak mint a gomba :)

2021. máj. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amúgy bármilyen tápoldat megteszi, ami általános, vagy levéldísznövényeknek való. Csak a semmilyen tápoldat az, ami nem jó.

Most már felesleges edényben tartani, itt az ideje a kiültetésnek. Tápoldatozd, pár nap alatt magába szed annyit, amennyi feltétlenül szükséges neki, és hétvégén ültesd ki. A kertben majd lesz elég tápanyag, remélhetőleg. De az biztos, hogy kint meg szoktak lódulni.

2021. máj. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy túl sűrűn van?

Nekünk szét vannak ültetve egy kisebb cserépben van 2 darab.

És nem jó nekik a meleg, nálunk fűtetlen előszobában vannak. Napközben meg az udvaron. Este behordjuk.

Akkor nem szoktak fejlődni ha nagyon közel vannak egymáshoz egy cserépben sokan.

Lehet a napfény is kevés, soha nem tapoldatoztam kiültetéskor fogom trágyázni.

Vasárnap kiültetheted hétfőtől mar nem lesz hideg.

2021. máj. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nincs sűrűn ültetve, nálam is egy edényben 2 szál van. Tápoldat van itthon sima általános, virágzó növényekre, kipróbálom hátha jó lesz. Vasárnap, hétfő körül kiültetem, köszi a válaszokat!
2021. máj. 7. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!