Kezdőoldal » Otthon » Kert » Epernek víztározós virágláda...

Szgabor kérdése:

Epernek víztározós virágláda jó ötlet? Többi lent.

Figyelt kérdés
Víztározós virágládáim vannak. Az eper gyökere ugye nem megy mélyre, így nem tud lenőni a vízhez sem, ezért az előző években kis kanócokat lógattam le a földet tartó rácsról. Hogy ettől-e vagy sem, nem tudom, de az eprek rendre szürkepenészesek lettek, a szakdiagnózis pedig túl nedves tartás volt, pedig ha megpróbáltam szárazabban tartani, akkor a nyári kánikulában délutánra volt, hogy már elkókadtak. Lehet, hogy érdemesebb lenne a rácsot kivenni, és az egészet földdel feltölteni (és mondjuk alulra egy centi vastagon agyaggranulátumot)?

2021. máj. 11. 21:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Az eper gyökerei simán lemennek fél méterre, olyan mélyek nemigen voltak a ládáid.

A növények kánikulában nem feltétlenül azért kókadnak, mert nincs nedvesség a talajban. Gyakran attól, hogy a gyökerek nem tudják olyan ütemben felvenni a vizet, mint ahogy párologtatnak a levelek. A kókadás egy védekezés is a növények részéről, mert nem tudják, hogy másnap is megöntözi őket valaki, és biztos ami biztos alapon, nem akarják pocsékolni a rendelkezésre álló talajnedvességet, ezért lassul a vízfelvétel.

Ha tényleg a száraz talaj miatt kókadtak, akkor meg túl kicsik a ládák, ill. túl sok tövet ültettél egy ládába.

A szürkepenész a nedves felszín miatt volt, az állandó erős pára miatt. Annyi földbe ültesd az epreket, hogy a felszín nyugodtan tudjon száraz lenni, miközben alul még van annyi víz, ami nekik kell. Bárhogy csinálod, arra találj megoldást, hogy alulról kapja a föld a vizet, ne felülről. (Nekem a palántásládákban van olyan megoldás, hogy L alakban meghajlított műanyag cső hosszabb szára fekszik a ládák alján, kifurkálva, a rövidebb szár pedig a láda végén feljön a felszínre, ott öntöm bele a vizet.)

2021. máj. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!