Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szivattyúnál hová kell tenni...

Szivattyúnál hová kell tenni a lábszelepet?

Figyelt kérdés

Örököltem egy szivattyút amit szeretnék beüzemelni, hogy a kertemben lévő kútból locsolhassak. Jelenleg a "setup" úgy néz ki, hogy van maga a szivattyú és ahhoz bilinccsel hozzá van fogatva egy collos cső ami ugye majd magát a vizet szívná fel a kútból.


Ott vagyok meglőve - mivel nem értek hozzá -, hogy a lábszelepet végülis hová kellene tegyem? Gondolnám nagy naívan, hogy a cső kútban lévő végére, de ott nincs menet. A másik lehetőség, hogy a szivattyúról leszedem a csövet (mert a szivattyúnak ott van menete) odarakom a szelepet majd arra ráerősítem a csövet.


Melyik a helyes megoldás? Köszönöm.


Szerk: közben utánaolvastam abból az jön le, hogy a cső kútban lévő végére kell csatlakoztatni, de ha már megírtam akkor ki is írom a kérdést. Ha oda kell csatlakoztatni, akkor hogyan? A cső vége így néz ki, menetet nem látok benne:


[link]


2021. máj. 12. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Gégecsövet félretenném és vennék KPE csövet.
2021. máj. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pedig oda kellene. Bilinccsel tedd a flexi csőre.

Az nem gégecső, csak a spirál miatt látszik olyannak.

De jobb volna merev csővel kiépíteni.

2021. máj. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Neked járkálás közben a lábad alul van, vagy felül? :)

Ez a szürke cucc rá van szerkesztve a csőre?

A lábszelepet is lefotózhattad volna, hogy lássuk, mivel is kell összehozni.

A csővégben, ha jól látom, van egy gumigyűrű. Tehát ha beletolsz egy ugyanilyen vastag csőben elhelyezkedő lábszelepet, akkor a gumi ott megfogja, és ennyi, go.

A cső az horpadásmentes szívócső, nekem is ilyen van, csak csőkútra szerkesztve. Kútba eresztve esetleg az a baj lehet vele, hogy nem süllyed be a vízbe, hanem a vége felkanyarodik, és levegőt szív, vagy a lábszelep nem zár, ha nem függőleges a cső vége. De erről nem tudok nyilatkozni igazából, mert mint írtam, nekem nem kútba eresztős csövem van. Ha tényleg bekövetkezik ilyen malőr, akkor mondjuk egy 2 m-es 8-as betonvasat kell hozzákötni a cső aljához, az egyenesen tartja.

2021. máj. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak gondolj bele..ha a szivattyú után rakod a pillangószelepet,akkor a belógatott csőben hogyan marad meg a víz? még ha diffúzoros(önfelszívó)is a szivattyúd,mennyi idő,energia,mire felveszi a vizet,még akkor is,ha egész magasan van a nyugalmi szint.


Egyébként belógatósnál úgy szoktuk,hogy KPE csövet használunk,rátekerjük a végére a visszacsapó/lábszelepet,és hogy ne vágja le róla a vízoszlop súlya,keresztben átfúrjuk,együtt a kpe-t,és a visszacsapót,és belerakunk egy réz,vagy rozsdamentes "stiftet",4~5 mm vastagot.

2021. máj. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!