Kezdőoldal » Otthon » Kert » Stihl fűkasza damilfeje mire...

Senior Séf kérdése:

Stihl fűkasza damilfeje mire cserélhető?

Figyelt kérdés
A kínai automata töltős látszólag jó rá, de csak pár menetet megy, aztán elakad.

2021. máj. 13. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy hol gyártják, mert a Stihl kaszákon is elég gyakran kínai fej van gyárilag. Az a lényeg, hogy a menet átmérője és a menetemelkedés azonos legyen. A fűkaszán meg tudod mérni egy tolómérővel (az összeset méred egyben, és elosztod, így pontosabb), vagy megnézed a gépkönyvben. Az új fej csomagolására meg rá van írva.

Automata töltőset ne vegyél, én még nem találkoztam olyannal, ami tényleg működött volna. A nagyon drága fejek esetleg, vagy a szegélynyírók fejei, amikben gyenge a rugó.

2021. máj. 14. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Volt automata fejem, egy 8-as anyát tettem a rugó alá, és úgy már remekül szuperált. Sajnos, valahogy nem igazán akar rámenni a Stihlre. Az első pár menet után szorul, s csak nagyon erőltetve menne tovább. A Stihl fejjel az a bajom, hogy a damil utolsó métere már kicsúszik, és azt rendszeresen el kell dobni.
2021. máj. 14. 09:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Mitől nem? Én fuxtecnek használom az automata töltős fejét. 3-mas damilt fel nem tekersz vele, (max. kesztyűben tudod beleerőltetni) az egyszer biztos, de nem is 3-mast használok, 2.4-est simán feltekered, lényegesen könnyebb vele, levágsz egy hosszt, átdugod, megfelezed, feltekered. Agybajt kapok az örökös szétszedegetéstől, pár 100m2-nél még elviselem, de mikor több ezer m2-t kell levágni és többször szétszedni, a sárga földig tudnám letaposni, ezért vettem gyorstöltőst, de én nem stihlre használom, így nem tudok válaszolni a kérdésre, de ezt biztos kilehet deríteni típus alapján vagy ami talán még egyszerűbb egy stihl boltban biztos tudják fejből... tudtommal a stihl az vagy 10x1 vagy 10x1.5. Péternél találsz mindkettőt, ha megírod neki a típust, segíteni fog:

[link]

[link]

2021. máj. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!