Kezdőoldal » Otthon » Kert » 3000 nm rendszeres kaszálásáho...

3000 nm rendszeres kaszálásához megfelelő egy Strauss fűkasza?

Figyelt kérdés
Most ment tönkre a Stihlem, ilyet meg már 18000 ezerért is lehet kapni. Annyit is ér? Vagy kibír 1-2 szezont?

2021. máj. 4. 09:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
A-hoz a területhez egy 3-LE kell. Az hogy milyen típus az már pénztárca függő .
2021. máj. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Demonokat szokták jobban szeretni annyi körül, de készen kell állnod a bütykölésre. Nem biztos, hogy ezekből 1db lesz a haladós. Ha van pót, akkor legalább a nyírás végigmegy, mielőtt a műhelyben nekiállsz oknyomozni, hogy melyik szokásos hiba okolható a betóduló levegőért meg a leolvadó tankfelfogatásért...
2021. máj. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mekkora füvet szoktál vágni vele, milyen sűrűn vágsz. Én 3000m2-re az erősebb Fuxtec-et használom, de egy kisebb területre én is vettem egy olcsóbb fullkínait, Champion névre hallgat (nagyon nagy bajnok, tényleg, az önteltség netovábbja! :D ) és 25 ezer forint körül volt. Teljesen jó ilyen pár 100m2-re, de tudni kell azt, hogy azért sem ildomos 3000m2-re még ideiglenesen sem ilyet használni, mert mire levágod úgy szájjel ráz, hogy lezsibbadsz fejtetőtől lábujjadig. Másrészt ezekkel a kaszákkal fél tankonként meg kell állni 15 percre! Nem lehet azt megtenni vele, hogy csak tankolásnál állítod le pláne csak addig, míg beöntöd a benzint. Én mindkét kínaihoz (fuxtechez is meg a champion-höz is) full szintetikus olajat használok, a Castrol Racing olaját (asszem az a neve), a stihl olajat a Fuxtec nagyon nem bírta, az olcsó kínainál már meg sem mertem próbálni. Ezeket érdemes betartani. Fuxtec 5 éves, a champion 3, eddig annyi hiba fordult elő, hogy a championnél eltört a tank, télen, elfagyott vagy ki a frász tudja. Ekkora területre nem venném meg! Nem azért nem, mert nem lehet vele lekínlódni, hanem mert több mint kétszer annyi időbe fog telni, mert széjjel ráz, nulla a rezgéscsillapítás. Vedd meg a drágább fuxtec-et vagy ha úgy ítéled meg, hogy ennyit nem ér, és inkább ismét egy Stihl, akkor vegyél hitelre egy Stihlt, de 18 vagy 25 ezer az esetedben így, hogy 3000m2-ről van szó, csak pénzkidobás lesz. A drágább Fuxtecnek egyébként a rezgéscsillapítása az zseniális, túlzás nélkül nem érzed hogy pörög a kasza, viszont nehéz.
2021. máj. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Nem lóerő függő, de Strauss nem elég hozzá, az első 500 m2-en el fog törni.
2021. máj. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi, fiúk! A Straussról lemondtam, most vagy megcsináltatom a Fuxtecemet, vagy veszek egy Stihlt. Ez utóbbiból az 55-ös, vagy a 130-as a jobb? 55-ösöm volt kb 15 éve, akkoriban 9000 nm-re használtam, de mindig féltem, hogy a spirálhajtás nem fogja bírni. Most is cidrizek tőle. A 130-asról mit tudtok?
2021. máj. 4. 17:14
 6/13 anonim ***** válasza:

Van egy harmadik opció is. Gép bérlősnél napi pár ezerért bérelsz stihl fűkaszát.

mindenesetre ezek a straus, flinke, hurricane, hyundai, kraftech stb gépek nem egy nagy valamik. A straus egyetlen előny h mivel minden évben tönkremegy rajta valami, ezért a vásárokban piacokon mindig van hozzá filléres alkatrész.

Ajánlanám még ha rendeset veszel akkor nézd meg az Oleo-mac erősebb gépeit. Láncfűrészekből jót csinálnak

2021. máj. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55 130 nem elég 9000 m2-re
2021. máj. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A fuxinak mi a gyíkja? Lehet, hogy legó otthon leuralni a hibát.
2021. máj. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A Fuxinak a motorja kopott szét. Henger, dugattyú, csapágy, szimering,20e Ft a javítása.Ráadásul, mint kiderült, ugyanaz a kínai vacak, mint az összes többi, csak a burkolata más.
2021. máj. 5. 07:51
 10/13 A kérdező kommentje:
2 lovas Kawasakiról mi a véleményetek?
2021. máj. 5. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!