Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért ültetnek az alföldre és...

Miért ültetnek az alföldre és kisalföldre sokan fenyőket mikor 800 méter felett érzik jól magukat?

Figyelt kérdés
2021. máj. 13. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fenyők jól érzik magukat tengerszint magasságon is, igazából az éghajlat számít.
2021. máj. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Ültetni lehet, de már majdnem az összes kipusztult a környékünkön, a tujákkal együtt. A nagy nyári hőhullámokat nehezen viselik, nem ide valók.
2021. máj. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát a szomszédban volt egy fenyő (amíg ki nem vágta az új szomszéd) és elég jól érezhette magát, mert a 2. emeletnél volt a teteje. És nem a Kékesen lakom.
2021. máj. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

a titok a tápoldatban rejlik, valamint a bőséges esővizes öntözésben...minden évben Compo táp, és vsak esővíz. A kútvíz inkább árt(vagy nem) a meleget simán átvészeli majd mindegyik, csak locsolni kell(a tövét, csurgón belül)


Nálam a Leylandi már tíz méter, a karácsonyfa szintén, a lúc nem, de igyekszik..sajnos felkopaszodik(na ez nem kap külön vizet)


Ha jó a talaj, nem túl meszes, akkor megél a fenyők többsége(fajtafüggő)

2021. máj. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bizonyos fenyőfajok kifejezetten kedvelik a száraz, mediterrán éghajlatot. Ha elmégy Horvátországba, Olaszországba vagy Görögországba ott a pálmafás tengerpart tőszomszédságában találsz fenyveseket meg cédrusokat. Az Alföldre is azért kezdték el betelepíteni, hogy lehetőleg kiszorítsa az akácot mint kultúrnövény.
2021. máj. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A fenyők többsége tökéletesen jól elvan az alföldeken is. Az más dolog, hogy pár éve elterjedt az egész országban valami gombabetegség, ami tönkreteszi őket. A gomba elterjedése attól van, hogy sokan belevágtak párszáz darabos tételben a karácsonyfanevelésbe, minden faluban pár ember, és külföldről meg belföldről is bekerültek beteg szállítmányok.

Hogy az alföldeken nem terjedtek el maguktól a fenyők, az a növekedési ütemük miatt van. Ha kikel magról egy hagyományos lombos facsemete, akkor az 4 éves korában, jó helyet feltételezve, 2-3 m-es, sok ágú fa lesz. 8 éves korára egy rendes, méretes fa, akár 6 m-es, és nagy területet árnyékol.

Ezzel szemben, egy magról kelő lucfenyő 4 éves korában 40 cm, 8 éves korában 2,5 m-es, de a csúcsa keskeny, vagyis csak az aljnövényzetnek árnyékol.

A leírtakból következik, hogy ha egy területre fenyőmagok és lombos fafajták magjai is hullanak, akkor mindkettő sűrűn kikel, és a lombos fák csemetéinek lombjai egymásba nőve teljesen leárnyékolják a fenyőket, azok szépen elpusztulnak.

Az örökzöld levelek előnye csak hideg környezetben jön elő. Hegyekben, északi vidékeken. Ott a lombhullatók sok energiával, lassan levelet fejlesztenek tavasszal, pár hónap múlva meg elveszítik a lombokat, kevés idejük van növekedni. A fenyőknek viszont ott van az áttelelő lombjuk, ők a melegebb időt teljes mértékben növekedésre tudják használni, tehát hideg helyen a vegyesen kelő fák közül a fenyők nyomják el a lombos csemetéket.

2021. máj. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!