Kezdőoldal » Otthon » Kert » Levágott faág "sebére" javasol...

Levágott faág "sebére" javasolni szoktak vízálló festéket, nehogy szárítsa a fa nedvkeringését. Ez a bútortisztító is megteszi? (Fotó.)

Figyelt kérdés

Ha ez jó, akkor egyetlen levágott faág miatt, úgy gondolom, nem érdemes egy egész festékesdobozt megvásárolnom. Szóval ez is megteszi? Természetesen élő fáról van szó a kertben. (Nem bútorról.)

[link]



2021. máj. 15. 18:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem festék kell arra, hanem sebkezelő!


[link]

2021. máj. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Itt a kertészet részen írta valaki, hogy bármilyen vízálló festéket javasol levágott faág sebére. Ez vitatható egyébként?
2021. máj. 15. 19:08
 3/20 anonim ***** válasza:
18%
Amúgy a fa kijavítja,nem kell beavatkozni csak pénz kidobás bármilyen szerre,méregre .
2021. máj. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
18%
Ne csinálj semmit, túléli a fa. Apám egyébként mindig olajfestéket kent rá.
2021. máj. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy a sima vágás kevésbé probléma a fáknak? Valaki itt a kert részen ezt írta egyszer, hogy a vihartörte ágat fűrészeljem le sima sebre, a legjobb szerinte még smirglizni is, mert akkor könnyebben gyógyul. valaki hozzátette, hogy vízálló festék is kell rá, máskülönben szerinte páralogtatni fog örökké a fa.


Egyébként vihartörte ágakról tapasztalom, hogy elszáradnak idővel tényleg. Semmi hajtás onnantól, általában. Amit lefűrészeltem, arról még csak pár hónapos tapasztalatom van eddig.


Mi lehet az igazság? Vagy mi lehet az optimális megoldás?

2021. máj. 15. 19:34
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

#3

A fa nem javít ki semmit! Ha ez igaz lenne, akkor nem pusztulnának a sebes kérgű fák, amiket a nyulak körberágtak és nem léteznének farontó bogarak, amik a fasebeken keresztül jutnak be.


Kérdező!

Ha van fád, vagy fáid, akkor ne sajnáld a fagélre a pénzt!

Bármikor vihar letörhet ágat, vagy te vágod le valamiért, arra ez a gyógyszer és nem baj, ha legközelebbre is van.

Ne kenegesd semmilyen kegyszerrel-vegyszerrel, mert csak felesleges fáradozás!

2021. máj. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

2: belegondoltál abba, hogy a vízálló festék az tkp. vegyszer, és méreg a fának...? A friss vágási felületen felszívódik...


Ha nem akarsz sebkezelőt venni, akkor inkább kendd be valami zsiradékkal. De ne festékkel!

2021. máj. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Én belegondoltam, de akit idéztem a kettes kommentemben, ő véli így, nem én. REagáltam is rá anno, hogy vegyszer. Azt mondta, nem baj. Gondoltam, megint kiírok erről kérdés, mivel van egy bútorápolóm.
2021. máj. 15. 20:16
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
A fagél nem túl drága, ellenben tök jó cucc. Fára használd azt, bútorápolót meg inkább kend bútorra.
2021. máj. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 mindentudó99 ***** válasza:
90%
Fagél kell.
2021. máj. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!