Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti halastavat lehet műanyag...

Kerti halastavat lehet műanyag homokózóból csinálni?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy a műanyag homokózóból lehet "halastavat" csinálni? Ez meg felelő a célra? A halaknak ez nem ártana? Vagy miből tudnék egy kisebb tavat csinálni? Köszönöm a válaszokat. :)
2021. máj. 16. 00:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyobb kerék gumiból is láttam, szóval elképzelhető.

Nézz ötleteket itt:


[link]

2021. máj. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Műanyagból nem szokott kiázni semmilyen káros anyag, a rendeltetése miatt egész biztosan vízálló és UV-álló.

A fő probléma az, hogy a nagyon kis vízmélység miatt a víz szépen felforr benne, egy forró nyári napon akár 50 fokra is mehet a hőmérséklete, vagyis szúnyoglárván kívül semmilyen állat nem él meg benne. Ez minden apró medencére fennáll. Olyan nagy homokozó szerintem nemigen létezik (esetleg nagyon drágán), ami elég mély és erős is a sok vízhez.

De persze, ha árnyékos helyen csinálod, akkor megoldható.

Tavat tóból csinálj, jobban néz ki... Írd be a keresőbe, hogy műanyag kerti tómeder.

2021. máj. 16. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Műanyag homokozónak kb. 30cm a mélysége. Nem lehet! Télen be fog fagyni akár teljesen, a halak nem tudnak áttelelni, megfagynak, nyáron a víz túlságosan felmelegszik, a halak belepusztulnak. Ha nincs benne hal, csak egy dísztó, középen egy csobogóval, arra elégséges. Ha szeretnél halakat, akkor műanyag tómeder vagy ásol gödröt, geotextília, majd arra tófólia. 60-70cm-es mélységet kell legalább biztosítani. Egy tóba szükséges szűrőberendezés, növényvilág, biztosítani kell árnyékos részt a halaknak.
2021. máj. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mindentudó99 ***** válasza:
Tófolja nem drága . Pláne ilyen kis méretben.
2021. máj. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a műanyag termékekből gyakran beleoldódnak nemkívánatos adalékok a műanyagból, amelyek toxikusak a halakra (stabilizátorok, öregedésgátlók), én már tapasztaltam ilyet. Érdeklődhetsz a gyártónál, de többnyire elakadsz az információszerzés közben.
2021. máj. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sokat segített :)
2021. máj. 20. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!